GeriKelebek Kabusa dönen estetik ameliyatını anlattı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kabusa dönen estetik ameliyatını anlattı

Beşiktaş Futbol Kulübü eski menajeri Sinan Engin’in eşi Ayşe Karasu Engin, 17 yaşındayken geçirdiği talihsiz estetik ameliyatın öyküsünü Elele dergisine anlattı. Halkla İlişkiler Müdürü Engin, ‘Güzel gözükeceğim derken, beni bebeğimi emzirmekten bile mahrum bırakacak bir hata yaptım. Ama para kazanma hırsıyla genç bir kızın aklına giren doktor için, bu durum daha dehşet verici’ dedi.

Sene 1987, yaşım 17. Kendimi hep severim, beğenirim, ama abartmadan söyleyebilirim ki güzel bir genç kızım. Ama gel gör ki, gecelerimi kabusa çeviren, kızlar arasında kıkırdamalara neden olan, bikini üstünün üzerimde askıda durur gibi durduğu bir sorunum var! Her genç kızın rüyasını süsleyen o büyülü çıkıntılar, maalesef yokluklarıyla benim kabusum oldular. Ne yapmam gerektiğinin yollarını ararken, kendimi Şişli’de bir estetik uzmanının kapısının önünde buldum. Sevgili doktorum muayene sonrası elinde tuttuğu küçük teybe başladı konuşmaya:

- Hastanın hiç olmayan göğüslerine acil operasyon gerekmekte. Ayrıca hastanın vücudunun sağ ve sol bölümünde bariz bir uyumsuzluk söz konusu! Belde, kalçalarda, bacak ve diz içlerinde ayrıca sırtta aşırı yağ birikmeleri mevcut. Bu da hastanın vücudunu orantısız ve biçimsiz bir hale sokmakta...

Aman Tanrım! O anda fark ettim ki 17 yaşında 57 kilo ağırlığında 1.70 boyunda bir hilkat garibesi gibi yaşıyormuşum da haberim yokmuş! O sırada sevgili doktor teybinin stop düğmesine bastı ve bana dönerek, ‘Nasıl yardımcı olabilirim?’ diye sordu. Bendeki tek cevap, sesimin çıktığı kadarıyla dudaklarımdan döküldü:

- Kurtar beni doktor!

HAYATIMIN EN BÜYÜK HATASIYDI

Gözlerimi açıp kendime geldiğimde, ameliyatımın üzerinden iki gün geçmişti. Kafamı kaldırıp ‘Ben kimim? Nerdeyim?’ diye etrafa bakarken, annemin ‘Allah seni ıslah etsin evladım’ sesiyle tekrar kendimden geçtim.

Bir haftamı tuvalete bile kalkamadan hastanede geçirdikten sonra öğreniyorum ki göğüs estetiğimin yanı sıra, koltuk altımdan dizlerime kadar da liposuction olmuştum!

Doktorun bana ‘Akşama eve gidersin’ dediği ameliyat, 10 saat sürmüştü, yani 10 saat narkoz almıştım. Vücudumdaki yağlar yaşımın küçük olmasından dolayı tam yağ kıvamında olmadıkları için kan ile birlikte çekilmişlerdi ve kan kaybından ölmeyeyim diye üç torba kan verilmişti.

Kendime o yaşta verdiğim zarar ve etrafıma çektirdiğim üzüntüler için bugün çok pişmanım. En büyük sıkıntıyı ise kızımı doğurup ona süt veremediğimde yaşadım.

Anlayacağınız, güzel gözükeceğim derken hayattaki en güzel belki de yaşanabilecek en büyük mutluluktan mahrum kaldım. Ama bence o yaştaki bir genç kızın aklına girerek sırf para kazanma hırsıyla hayatıyla oynaması, ‘doktorum’ dediğim o kişi adına, dehşet verici.

17 YAŞIN KIYMETİNİ BİLMELİ

40 yaşına gelen kadınlar, hep 17 yaşlarına dönebilmenin hayalini kurarlar. Oysa 17 yaşındayken cildimizin gerginliğinin, hatta saçlarımızın ve tırnaklarımızın parlaklığının farkına bile varmayız. Bir de üstüne üstlük aptal makyajlarla, garip saç modelleri ve renkleriyle abartılı tarzlar yaratır, sonunda da kendimizi birer palyaço haline getiririz!

Yorumları Göster
Yorumları Gizle