GeriKelebek Kabakulak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kabakulak

Karışık teknik

Müzik aleminde yaz öncesi ufak bir tur atmakta fayda var. Kabakulak’ta daha önce de uyguladığımız değişik bir teknikle çalışacağız ve biraz "Neler olmakta?.. Dünyalılar neler dinliyor? Yakın gelecekten beklentiler nedir? Hangi albümler çıkacak?.." tarzı hadiselere yoğunlaşacağız.

Rehberinizin -ben oluyorum bu durumda- rehberi de dünya müzik basını...

*

Yakın zamanda çıkacak albümler içinde en merakla beklediğim çalışma Scarlett Johansson’a ait. Evet, oyuncu Scarlett Johansson’a ait, yanılmadınız. "Lost In Translation"dan beri yanık olduğumuz Scarlett, "Anywhere I Lay My Head" adlı albümde tamamen Tom Waits şarkıları söylemiş. 19 Mayıs’ta çıkacak albümde vokal yapan David Bowie, "duble cool" demiş, katılıyorum arkadaşa.

*

Bob Dylan da country müzik efsanesi Hank Williams’ın yayınlanmamış ve bestelenmemiş şarkı sözleriyle ilgili bir projeyle uğraşmakta. White Stripes’dan Jack White gibi güvendiği müzisyenlere dağıtmış sözleri ve bestelemelerini istemiş. Beklemeye değeceği kesin.

*

The La’s’ı hatırlıyor musunuz? "There She Goes"u söyleyen grup. Zamanında sevmemek mümkün değildi, bugün de değil.. Kendileri çok çabalasa da unutulmayan topluluğun havalı ve elden geçirilmiş "The La’s (Deluxe Edition)"ını her "indie-perver" arkadaşa öneririm.

1990’ların harcanmış bir başka güzelliği olan The Lemonheads’in "It’s A Shame About Ray"i de "özel olarak" yeniden satışa çıktı.

*

Martin Scorsese’nin Rolling Stones filmi "Shine A Light" da, bu film için hazırlanan soundtrack de şu sıralar -tahmin edebileceğiniz üzere- gayet popüler.

Muse’un "Haarp: Live At Wembley" DVD’si çıkar çıkmaz "klasik" olarak değerlendirilmiş.

Ve Arıza Kadın Amy Winehouse’un Nick Johnstone tarafından yazılan biyografisi "The Amy Winehouse Story" ise Q’nun kitap eleştirmenlerine göre "berbat..."

Güncelleme işlemimiz sona erdi, dağılalım lütfen.

Hava güzel, dışarı filan çıkın...

Yorumları Göster
Yorumları Gizle