GeriKelebek Juliette&The Licks
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Juliette&The Licks

Juliette&The Licks
refid:6839505 ilişkili resim dosyası

Rock müziğin seksi vokali Juliette Lewis ve grubuyla buluştuk. Radar Live 2007 için Solar Beach’e gelen grup, sahnede kalabalığı coşturmadan önce sadece Tırtıl’a konuştu.

İki hafta önce doğum gününüz varmış, bu yüzden size ufak bir hediye aldık. Ama iki kolye arasında karar veremedik, birini seçer misiniz? (Kolyelerden birinde geri dönüşüm, diğerinde radyasyon işareti var.)

Radyasyonu çağrıştırıyor bu; zehir gibi... Ama diğeri, yani geri dönüşüm olan çok güzel. Çok teşekkür ederim.

Türkiye’ye ikinci gelişiniz ve bu kez yaz mevsiminde buradasınız. Sıcak havalarla aranız nasıl?

Çok iyi. Aslına bakarsanız ben de güneşin olduğu bir şehirde doğmuşum, bu yüzden denize ve plaja aşığım. Böyle plaja ve denize yakın bir alanda festival olması da çok hoş.

İlk gelişinizde küçük bir topluluğa konser vermiştiniz. Bugün daha büyük bir kalabalık sizi dinliyor olacak. Özel bir şov hazırladınız mı?

Evet, bu kalabalık gerçekten heyecan verici. Özel şovlar tabii ki olacak, çünkü her konserimizde zaten bunu yapıyoruz. Bu geceyi de özel kılmaya çalışacağız, ancak ne yazık ki sadece bir kostümüm var ve onunla idare etmek zorundayım.

Geçen gelişinizde sahneden seyircilere doğru kendinizi bıraktınız ve eller üzerinde ilerlediniz; bu kazara mı olmuştu?

Eğer konser alanının enerjisini alabilirsem ve kendimi onlara yakın hissedersem bunu yapıyorum. Sahne çok yüksek değilse burada da yapmak isterim, çünkü sahnedeyken kuralları yıkmayı seviyorum.

Aktris olarak da iyi bir kariyeriniz var. Filmlere devam edecek misiniz?

Filmlerde rol almayı seviyorum ama asıl kariyerim müzik alanında...

Müziği bir iş olarak mı görüyorsunuz?

Aslına bakarsanız müzik hem iş, hem sanat, hem de kendinizi keşfettiğiniz bir alan olarak çok geniş bir yelpaze. Müziğe daha da eğildim, çünkü Juliette & The Licks olarak yeni yeni oturuyoruz ve artık geleceğe dair planlar yapabiliyoruz.

Sahnede çok seksi bir duruşunuz var...

Bu zaten rock&roll müziğin içinde var. Çünkü elektro gitar, bas ve davul üçlüsü çok seksi. Sahnedeki enerji de bu yönde çıkıyor haliyle...

Sahnede seksi görünmek için rol yaptığınız oluyor mu?

Hayır. Bu tamamen içten gelen bir şey.

Türk dinleyicileri nasıl buldunuz?

Onlara aşık oldum diyebilirim. İstanbul beni gerçekten çok şaşırttı. Buraya ilk geldiğimde biraz önyargılıydım ama bu kadar karma kültürü bir arada tutan İstanbul’a gerçekten aşık oldum.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle