GeriKelebek Jose Carreras Bodrum’a geliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Jose Carreras Bodrum’a geliyor

Jose Carreras Bodrum’a geliyor
refid:20942646-spot ilişkili resim dosyası

Bu yıl 14-15 ve 17-18 Temmuz tarihlerinde Bodrum’da düzenlenecek olan 8. D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali, klasik müziğin önde gelen isimlerine ev sahipliği yapacak.

Festivalin açılış konserini, dünyanın en ünlü tenorlarından José Carreras verecek. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) tarafından, dünyaca ünlü şef David Giménez yönetiminde gerçekleştirilecek konserde efsanevi tenora soprano Simge Büyükedes eşlik edecek.

Virtüözler geçidi

Viyolanın yaşayan en büyük ismi olarak adlandırılan Yuri Bashmet, dünyanın en iyi oda orkestralarından biri olan Moskova Solistleri ile birlikte ilk kez Bodrum’da müzikseverlerle buluşacak. Konserin ikinci gecesinin şef ve solistliğini üstlenecek olan ünlü virtüöz Bashmet ile keman sanatçısı Alena Baeva, Mozart’tan Çaykovski’ye, Grieg’ten Paganini’ye uzanan programlarıyla unutulmaz bir konsere imza atacaklar.

Kapanışı Fazıl Say yapacak

Festivalin kapanış konserinde ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, 2. senfonisi olan ‘Mezopotamya Senfonisi’ni şef Gürer Aykal yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası eşliğinde izleyicilerin beğenisine sunacak. Orkestra sanatçıya, Çaykovski’nin 1 No’lu Konçertosu’nda eşlik edecek. Ardından, ‘Mezopotamya Senfonisi’nin Bodrum prömiyeri gerçekleştirilecek. Konserde Carolina Eyck (theremin), Bülent Evcil (bas flüt) ve Çağatay Akyol (bas blok flüt) solist olarak yer alacak.
Ayrıntılı bilgi için: www.dmarinfestival.com


Yorumları Göster
Yorumları Gizle