GeriKelebek Jones'dan “The Fall” şarkıları
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Jones'dan “The Fall” şarkıları

Jones'dan “The Fall” şarkıları
refid:12970500 ilişkili resim dosyası

Norah Jones, müzik kariyerinde “The Fall” ile yeni bir sayfa açıyor.

“Bu albüm için kafamda bir sound vardı. Çok uzun zamandır aynı müzisyenlerle çalışıyordum. Benim için yeni insanlarla çalışmanın tam zamanı olduğunu düşündüm.” sözleriyle yeni albümü “The Fall”u anlatmaya başlıyor Norah Jones.

Kafasındaki sound’u gerçeğe dönüştürme yolculuğunda Norah Jones’a, Jacquire King (Kings of Leon, Modest Mouse, Tom Waits) prodüktör koltuğunda eşlik ederken davullarda Joey Waronker (Beck, R.E.M.) ve James Gadson (Bill Withers), keyboardda James Poyser (Erykah Badu, Al Green), gitarlarda Marc Ribot (Tom Waits, Elvis Costello) ve Smokey Hormel (Johnny Cash, Joe Strummer) yer alıyor. Şarkı yazımında ise Jones, daha önce de beraber çalıştığı Jesse Harris’in yanı sıra Ryan Adams ve Will Sheff ile de işbirliği yapıyor.

Jacquire King’e prodüktör aradığı dönemde dinlediği favori albümlerinden Tom Waits’in “Mule Variations” albümü sayesinde ulaşan Norah Jones, albümünün sound’unun güzel ve kaba arasında dengelendiğini ve çok doğal olduğunu belirtiyor.

Şarkı yazımı konusunda geçmişte tereddütler yaşadığını dile getiren Jones, artık olgunlaştığını ve bir şeyler denemekten korkmadığını söylüyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle