GeriKelebek İstanbul Modern'in 100 bininci ziyaretçisi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul Modern'in 100 bininci ziyaretçisi

İstanbul Modern Sanat Müzesi'ni (İstanbul Modern), yaklaşık 2.5 ayda 100 bin kişinin ziyaret ettiği bildirildi. Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle 11 Aralık 2004'te resmi açılışı gerçekleştirilen Karaköy rıhtımındaki müzeyi, ilk 1 ay içinde özellikle hafta sonları günde 4 bin kişi gezdi. İstanbul Modern Sanat Müzesi'nin 100 bininci ziyaretçisi ise diş hekimi Prof. Dr. Melek Yıldırım oldu.

İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı, bu nedenle Prof. Dr. Yıldırım'a, müze mağazasının ürünlerinden oluşan bir hediye paketi sundu.

Müzenin, farklı yaş grupları ve ilgi alanlarından geniş bir sanatsever kitlesiyle buluşmasından ötürü büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Oya Eczacıbaşı, Yönetim Kurulu olarak 2004 yılı sonuna kadar müzenin ücretsiz gezilebilmesi yönünde karar aldıklarını hatırlattı.

Eczacıbaşı, şunları kaydetti: “Ardından günlük ziyaretçi sayımızın yüksekliği ve karşılaştığımız olağanüstü ilgiye bir çeşit teşekkür olarak sunduğumuz bu olanağı, Mart 2005 tarihine dek uzattık. Bugün ulaştığımız nokta, yıllık 1 milyon ziyaretçi sayısı hedefimize yakınlaştığımızın çok güzel bir göstergesi. Ziyaretçilerimizin yoğun ilgisine teşekkür ediyoruz.”

İstanbul Modern Sanat Müzesi, pazartesi günleri dışında her gün ziyaret edilebiliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle