GeriKelebek İstanbul Festival Vadisi açılıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul Festival Vadisi açılıyor

İstanbul Festival Vadisi açılıyor
refid:4481156 ilişkili resim dosyası

İstanbul eğlenmek, dinlenmek ve açık havada vakit geçirmek isteyenler için yeni bir etkinlik alanına kavuşuyor. Biri 15 bin kişi kapasiteli iki konser ve piknik alanından oluşan İstanbul Festival Vadisi, Belgrad Ormanı içindeki Mehmet Akif Ersoy Korusu’nda açılıyor.

24 hektar büyüklüğündeki alandaki çalışmaların çoğu tamamlandı. Piknik yapmak isteyenlere şimdiden kapılarını açan İstanbul Festival Vadisi, önümüzdeki cumartesi (3 Haziran) Tatarların Sabantuy şenliğiyle ilk etkinliğini gerçekleştirecek. İstanbul Festival Vadisi’nde ağustosun ikinci yarısından itibaren festival ve konser organizasyonları da olacak.

İstanbul’un akciğerleri olarak tabir edilen Belgrad Ormanı içindeki Mehmet Akif Ersoy Korusu, müzik ve sporu doğayla birlikte sunmak için yeniden düzenleniyor. Kısa adı İFV olan İstanbul Festival Vadisi’nin direktörü Hakan
/images/100/0x0/55ea832ff018fbb8f884d468
Türkkuşu, böyle bir organizasyona girmelerinin amacını "Bu kentte milyonlarca genç olmasına rağmen İstanbul’da bu gençleri bir araya getirebilecek yeterli sayıda yer yok. Bu eksikliği gidermeyi hedefledik" diye açıklıyor.

İFV’de iki konser alanı olacak. Biri, 15 bin kişi kapasiteli. Diğeri, 5 bin. Alanda 30 tuvalet var, ancak organizasyonların büyüklüğüne göre seyyar tuvaletler de eklenecek.

İstanbul Festival Vadisi’nde organizasyonlar henüz başlamadı ama şimdiden yapılabilecek birçok etkinlik var. Piknik alanı herkese açık. Piknik alanından faydalanmak istediğinizde kendi yemeğinizi getirebileceğiniz gibi, alandaki büfenin yemeklerini de deneyebilirsiniz. Ayrıca açıkhava sporları da yapılabiliyor.

MASKOTU, SİNCAP

İstanbul Festival Vadisi ilk etkinliğini 3 Haziran’da Tatarların Sabantuy şenliğiyle gerçekleştirmeye hazırlanıyor. İFV, ağustosun ikinci yarısından itibaren de festivaller ve özel etkinliklere açacak kapılarını.

Kış aylarında da etkinliklerini sürdürmeyi planlayan isteyen İFV, bunun için beşbin metrekare büyüklüğünde bir çadır kuracak.

Konser alanı için çok amaçlı bir yapı hazırladıklarını söyleyen Hakan Türkkuşu "Seyircilerin etkinliğe göre gösterileri oturarak veya ayakta izleyebileceği bir sahne hazırladık. Harcamalarımız çeyrek milyon doları geçti" diyor. Festival alanı, gerçekleştirilen etkinliklerde ihtiyaçların karşılanması için dışarıdan gelen restoran ve seyyar büfe taleplerini de kabul edecek.

İFV’nin maskotu sincap. Hakan Türkkuşu, maskot olarak sincap seçilmesinin nedenini "Ormanın en iyi sembolü sincap. Zaten biz de sincapların misafiriyiz" şeklinde açıklıyor. Sincap, etkinlik dönemlerinde bazen gitar çalacak, bazen piknik sepetini koluna takıp dinlenecek.

İstanbul Festival Vadisi’ne hafta sonları giriş ücreti kişi başı 1,5 YTL. Gruplara, piknik alanında masa ve otopark ücreti de dahil olarak sunulan paketin fiyatı ise kişi başı 4 YTL.

NASIL GİDİLİYOR?

İstanbul Festival Vadisi’ne Taksim, Mecidiyeköy, Beşiktaş ve Levent’ten Bahçeköy’e giden tüm İETT ve Halk Otobüsü seferleriyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracıyla gidecekler, Bahçeköy yolunun kuzeyindeki Balaban Deresi’nin batısı ile tarihi su kemerinin doğusunda bulabilir İFV’yi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle