GeriKelebek İstanbul’da iki efsane DJ
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul’da iki efsane DJ

İstanbul’da iki efsane DJ
refid:10141413 ilişkili resim dosyası

İstanbul bu akşam ve yarın iki efsane DJ’i ağırlamaya hazırlanıyor. Trance tanrısı lakaplı Paul Van Dyk bu akşam Discorium’da. Karşı köşede ise Armand Van Helden var. Yarın akşam Otto Santral’de.

Santralde bir Adanalı

Armand Van Helden yarı Adanalı sayılır. Asker babasının görevi nedeniyle çocukluğunda İncirlik’te bulundu. Eski b-boy. Yani hiphop dansçısı. 13 yaşından beri davul çalıyor, 15’inden beri plaklarla oynuyor. Hiphop, davul ve elektronik biraraya gelince ortaya hip-house adı verilen, kendine özgü bir tarz yarattı. Denilir ki Armand’ın eline Makber’i ver, onu bile remiksleyip, house yapsın. Britney Spears, Nelly Furtado, Tory Amos gibi ünlülerin, hatta Tarkan’ın bile (Tevetoğlu) bir şarkısını (Bounce) remiksledi. Velhasıl, partisi yarın akşam Eyüp, Otto Santral’de. Biletler Biletix’te 45 lira. (212) 427 18 89.

Trance tanrısı

Tiesto’yu duymuşsunuzdur. DJ’lerin şahı. Paul Van Dyk ise onu deviren adam olarak biliniyor. Öyle Humeyni gibi değil, DJ kabininde. Şahı indirip, 2006 ve 2007’de arka arkaya yılın DJ’i unvanlarını aldı. Yardım kuruluşlarına, sosyal sorumluluk projelerine pek meraklı. Ama çalarken soğukluğuyla tanınıyor. Bırakın eğlenmeyi dans etmeyi, kitleyle iletişim kurmuyor, kimseyle göz göze bile gelmiyor. Ama iş müziğe gelince, olağanüstü. Bu yüzden ona Trance’in Tanrısı lakabını taktılar. 4 Grammy adaylığı var. Velhasıl partisi bu akşam Gayrettepe Discorium’da. Biletler Tickettürk’te 109-159 lira. (212) 347 13 47.

OTTO BU SEZON COŞTU

Dans severlere Otto Santral’den bir bomba daha: Bu cumartesi Armand Van Halden’in arkasından, önümüzdeki hafta yılın en çok konuşulan isimlerinden Noze geliyor. O kadar başarılı house yapıyorlar ki Fransız olduklarına inanmak imkansız. Parisli bu eğlenceli ikili, sadece müzik yapmıyor, aynı zamanda çok da sempatik şovmenler. Onlar kabine çıktığı zaman parti bir kabareye dönüşüyor. Balkan müziklerini tiye alan parçalar yapıyorlar ama sanılanın aksine çingene değiller. Gece’nin bilet fiyatları 20 lira olarak belirlendi. Otto yılbaşı gecesi ise Faze Action’ı getiriyor.

Fevkaladenin fevkinde bir mekán

Bülent Ersoy’a rezervasyon yaptırdınız mı? E duymadınız mı, en ünlü gazinolarımızdan Günay yarın aynı yerinde tekrar açılıyor. 1 Kasım’da Diva sahne alacak. Aslında Günay’a Ata Demirer’le gitmek lazım. Yıllar evvel gazinoda Bülent Ersoy’a gitmiş, bir anlatışı, bir taklidi var ki, gülmekten yerlere yapıştım. Tek Kişilik Dev Kadro’yu izlemişsinizdir. Meğer Ata Demirer ilk kez yakından gördüğünde, Bülent Ersoy’dan çok tırsmış: Sahneye "bir şey" çıktı diyor: 2 metreye 5 metre! Şarkı söyledikçe sanki arkadan birisi pompayla şişiriyor gibi büyüyor. Sanki Godzilla gibi bir şey üstüme geliyordu diyor, koca Ata Demirer sandalyesine çakılıp kalmış.

Bende ise korku değil de, bir çeşit zihin tutulması yapıyor Diva. Kadını televizyonda bile görsem, gözüne ışık tutulmuş tavşana dönüyorum. Ezberim şaşıyor, düşünmek, tepki vermek veya etkisinden çıkıp kurtulmak mümkün değil. Üç ayrı yüzyıldan 5 ayrı insan aynı bedende buluşmuş gibi. İçinde Kösem Sultan da var, Nükhet Duru da, firavun Tutankamon da. O tuhaf kılıkları, o tuhaf konuşmalarıyla, gözümün içine baka baka beni hipnotize ediyor. Sanki evveli sonrası yokmuş, o hep öyle kendinden menkulmüş gibi.

Bir aksilik olmazsa Günay’a mutlaka gidip izlemek istiyorum. Fiyatlar masasına göre 250-400 liraymış. Kıyacağım paraya bakalım, korku mu ağır basacak, hipnoz mu? (212) 230 33 33.

NE VAR NE YOK?

Kurban Ankara’da

İkinci kez tekrar birleşen Kurban grubu fellik fellik Anadolu’yu geziyor. Bu akşam 21.00’de Akay Caddesi Saklıkent’te çıkıyorlar. Biletler 28 lira. (312) 418 38 10.

Starr Kocaeli’nde

Tanınmış D’Jane Rachel’i İstanbul Otto Santral’de görmeye alışmıştık. Çarşamba akşamı İzmit’te Atatürk Caddesi Maas Club’da. Girişler 28.5 lira. (262) 321 10 41.

Mor ve Ötesi İzmir’de

Grup, Patlican konserleri çerçevesinde Ege Üniversitesi’nde. Spor salonunda 18.30’da başlayacak konsere biletler Biletix’te 20 lira. (216) 556 98 00.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle