GeriKelebek İstanbul’da bağımsız filmler festivali
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul’da bağımsız filmler festivali

Bu sene dördüncüsü düzenlenecek AFM Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali İf İstanbul, 17 Şubat Perşembe günü başlıyor. Toplam 43 bağımsız filmin yer aldığı festivalde, dokuz bölüm yer alıyor. Ayrıca yapılacak üç partiyle sinemaseverler biraraya da geliyor.

Festivalde Hit Filmler Bölümü’nde önemli yönetmenlerin ilginç filmleri yer alıyor. Michael Winterbottom’un yönettiği, Tim Robbins ile Samantha Morton’ın oynadığı Kod 46 ve Stephen Fry’ın yönettiği Pür Neşe, öne çıkan yapımlar arasında.

Ayrıca festivalde Japon animasyonun ünlü isimlerinden Hayao Miyazaki’nin (Ruhların Kaçışı filminin yönetmeni) son eseri Howl’un Yürüyen Şatosu’nu da izleyebilirsiniz.

Festivalin politik filmlerin yer aldığı Ortadoğu Şimdi bölümünde, Afganistan, Irak, Filistin, İran ve İsrail konulu altı film gösteriliyor.

Fantastik Filmler bölümünde de altı film var.

Akira’nın yönetmeni Katsuhiro Otomo’nun Buhar Çocuk adlı animasyonu tam 10 yılda tamamlandı. Ayrıca dünyada çıkışını sürdüren Kore animasyonu örneklerinden Harika Günler’i, bu bölümde izleyebilirsiniz. Festivalin klasikleşen Gökkuşağı Filmleri bölümünde dört film yer alıyor. Charlie’nin Melekleri parodisi, bölümde öne çıkan yapıtlarından. İlginç gösterimlerden biri de Irak Savaşı’na El Cezire’nin içinden bakan Kumanda Odası belgeseli. İsveçli ünlü yönetmen Ingmar Bergman’ın kendisinden sonra gelen en iyi yönetmen olarak gösterdiği Lukas Moodysson, Yüreğimde Bir Delik adlı filmiyle festivalde yer alıyor. Fakat bu film içerdiği pornografik öğeler ve şiddet nedeniyle 18 yaşından küçüklere yasak. Olduğumuz Gibi bölümünde, Beyoğlu’nu anlatan iki Türk belgeseli yer alıyor. Son bölümde ise Türkiye’den seçilmiş kısa filmler gösteriliyor.

FİYATLAR 8.5 VE 10.5 YTL

Öğrenci 8.5 YTL, tam 10.5 YTL olan biletler AFM gişelerinde satılıyor. University Telecard sahiplerine biletler festival süresince yüzde 50 indirimli. Fakat unutmayın, indirimli biletler kontenjanlarla sınırlı ve bir kişi festival boyunca en az 100 YTL değerinde bilet alabiliyor. www.ifistanbul.com

Yorumları Göster
Yorumları Gizle