GeriKelebek İşsizlere tıbbi destek verilecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşsizlere tıbbi destek verilecek

İşsizlere tıbbi destek verilecek
refid:12108030 ilişkili resim dosyası

Türkiye Psikiyatri Derneği Genel Başkanı Dr. Şeref Özer, işsizlere ruhsal destek vermek amacıyla bir proje başlattıklarını açıkladı.

Özer, "Türkiye'de işsizliğin ve ekonomik krizin yoğun olarak yaşandığı bilinen İkitelli’de gerçekleştirilecek olan proje kapsamında önce 23 Temmuz 2009 Perşembe günü İkitelli’de Mehmet Akif Mahallesinde halka yönelik bir toplantı yapılacak, ekonomik krizin genel sağlık üzerindeki ve ruh sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri anlatılacak, ayrıca bu sorunlarla bireysel başa çıkma yolları üzerinde durulacaktır" dedi.

Yapılacak çalışmayla, öncelikle krizin ruhsal etkileri hakkında farkındalık yaratılması, bu ciddi ve yıkıcı soruna, basın ve resmi kurumlar açısından dikkat çekilmesinin hedeflendiğini anlatan Özer, şunları kaydetti:

"Proje ile, tüm hedef kitleyi içeren eğitim çalışmalarının gerçekleştirilmesi sonrasında saat 13.30’dan itibaren yine İkitelli’de Mehmet Akif Sağlık Ocağında başvuran kriz mağdurlarının ruhsal durumları derneğimizin üyesi gönüllü psikiyatrlar tarafından ücretsiz olarak değerlendirilecek ve tedavi gerektiren durumları olanlar Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde ayaktan tedavi programına alınacaktır. Mehmet Akif Sağlık Ocağındaki Bu poliklinik çalışması 24 Temmuz 2009 tarihinde de gün boyu sürecektir."
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle