GeriKelebek İslami kariyer olur mu?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İslami kariyer olur mu?

İslami kariyer olur mu?
refid:6939372 ilişkili resim dosyası

İslami kariyer nedir? "Kariyer yaparken haram ve helal kavramlarının bilincinde olarak çalışmak, kul haklarını gözetmek, haksızlık etmemek, haksızlığa izin vermemek, çalışanın hakkını alın teri soğumadan vermek, vazifesini İslam’a göre yapan işverene itaat etmek, kazanılan paranın zekatını vermek, helalinden kazanıp helal yolda harcamak." www.islamikariyer.com sitesinde böyle deniyor.

Sitede imaj, liderlik, zaman yönetimi, iletişim gibi, kişisel gelişimle ilgili yazılar bulunuyor. Burası aracılığıyla iş arayanlar ise erkekler değil, tesettürlü kadınlar. Sitenin sahibi belli değil. Onlarla röportaj yapmak istedik, ancak mesajımıza yanıt alamadık. İçeriğinden ilginç kısımları derledik.

Sevgili misafirimiz;
Nedense İslam sözcüğü, anlamını yaşamayanlara hep itici gelmiştir. Niye rahatsız oluyorsunuz? Bunu hiç düşündünüz mü? Siz İslam’ı ne ile kıyaslıyorsunuz? İslam Allah’ın gönderdiği dindir, her şeyi kapsar. Kapsadığı alan içerisinde elde edilen kariyer de yer alır. Kariyer yaparken haram ve helal kavramlarının bilincinde olarak çalışmak, kul haklarını gözetmek, haksızlık etmemek ve haksızlığa uğramaya izin vermemek, çalışanın hakkını alın teri soğumadan vermek, vazifesini İslam’a göre yapan işverene itaat etmek, kazanılan paranın zekatını vermek, helalinden kazanıp helal yolda harcamak... Ve böyle devam eden maddelerin toplamına islamikariyer denilebilir.

İş teklifi

Teklifim tüm iş arayanlara. Günü değil geleceği düşünenlere. Kendine değil çevresindekilere de iş vermek isteyenlere. Veren el olmak isteyen tüm arkadaşlara. Kararlarınızda ve hayallerinizde samimiyseniz bu sizin fırsatınız neden olmasın. Unutmayalım ahirete hazırlık mali ibadetler olmadan olmuyor. Rabbimizin verdiği akıl nimetini değerlendirmemek bence bir sorumluluk. a.s.

Tesettürlüyüm iş arıyorum

Selamun Aleykum, ben Marmara Ünversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu 23 yaşında bir bayanım. Tesettürlü olmam sebebiyle milli eğitimde çalışmak istemiyorum. Çok iyi Osmanlıca ve İngilizce biraz da Farsça biliyorum. Kril alfabesi okuyabiliyorum. İnancımı yaşayabileceğim bir ortamda uygun bir sektörde çalışmak istiyorum.

Dünya

Aleykum Selam. Maşallah bu kadar dil biliyorsun kendini geliştirmişsin. Ne işin var zaten ecnebilerin yerinde. Allah yardımcın olsun. İnancın seni zafere getirecek sabırlı ol.

Kariyer

Çok büyük bir problemi ortaya koyduğunuza inanıyorum. İslami kesim artık başarılı olmak gerektiğini ve kariyer sahibi olmanın, bunun için de çalışmanın, emek vermenin günah değil, niyet rabbin rızası yolunda değerlendirmek olduğu ve bunun çok gerekli olduğunu kabul etmek durumunda. Birileri bize fakirliği öylesine kabullendirmiş ki neredeyse çok kazanmaktan korkar olmuşuz. Korkmayanları da yerden yere vurmuşuz. Bir yandan da zekat, infak vs. ibadetlerimizi yerine getiremediğimiz için hep suçluluk duymuşuz. Netleşmemiz adına güzel bir çalışma. Hayırlara vesile olması için dua edelim. İnşaallah.

İş arıyorum

Ben 25 yaşında, evli Sakarya’da ikamet eden, Sağlık Meslek Lisesi Çevre Sağlık Teknisyenliği Bölümünü bitirmiş Sakarya Üniversitesi Çevre Teknikerliği Diplomasına sahip tesettürlü bir bayanım. Bu konuda bana yardımcı olabileceklerin yardımına ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.

İş arıyorum başörtülüyüm

Selamun Aleykum. Ben 23 yaşındayım. İstanbul Gaziosmanpaşa’da oturuyorum. 19 Mayıs Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Bölümü mezunuyum. Aynı zamanda açıköğretim işletme okuyorum. Bilgisayarlı muhasebe sertifikam var. Bilgi işlem veya muhasebe departmanında iş arıyorum. İnançlı insanların olduğu, namaz kılmanın ve başörtülü olmanın bir sorun olmadığı yerde çalışmak istiyorum.

İş

Selam arkadaşım. Fazla heveslenmenizi istemem ama Zübeyde Hanım Öğretmenevi diye bir mekan var. www.zubeydehanimogretmenevi.com adresinden ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsin mekan hakkında. Ulaşım sorunu olacak haliyle Kadıköy ataşehirde mekan. Gelip bir görüşürsen yardımcı olmaya çalışırız.0216 576 24 11 (1218)

Sitenin açılış yazısı: Neden İslami kariyer

Zekat, yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’de namaz ile beraber zikr edilen en hassas ibadetlerden birisi. Ve İslam’ın 5 şartından da birisi. Herkes zekat farz diyor, peki farz olan bir ibadetin yerine gelmesi için para kazanmak ve helal paraya götüren kariyer üzerine kimse konuşamıyor? Bu büyük eksikliği gören bizler meslek arayışı içinde olan, kariyer yapmak isteyen ve helalinden çok para kazanıp zekat emri ilahiyi yerine getirmek isteyen genç nesil için islamikariyer.com sitesini hazırlamaya karar verdik. Kariyer ve ticaret hayatına İslam perspektifinden farklı bir bakış sunabilmek için ilk adımı atmak bizden, yardım ve destek Allah’tan ve onun sevgili peygamberi Muhammed Mustafa s.a.v.’dan. Yüzlerce binlerce İslami web sitesi içinden böyle kutsal bir görevi bizlere lütfeden rabbime şükürler olsun.
 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle