GeriKelebek İroni yaptım anlamadılar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İroni yaptım anlamadılar

İroni yaptım anlamadılar
refid:20914815 ilişkili resim dosyası

Nihal Yalçın, eşcinsel hakları için düzenlenen LGBT Yürüyüşü’ne katıldı. Ancak yürüyüş sırasında Twitter’da yaptığı yorum tartışmaları da beraberinde getirdi. Oyuncu, “İroni yaptım anlamadılar” diye sitem etti.

“Yalan Dünya” dizisinde Açılay karakterini canlandıran Nihal Yalçın, 1 Temmuz’da yapılan 20. İstanbul LGBT (Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Transseksüel) Onur Haftası Yürüyüşü’ne destek verdi. Etkinliğin davet videosunda yer alan ünlü oyuncu, yürüyüşe de katıldı. Ancak Twitter adresi @Niyalapla’dan yaptığı bir yorum, eşcinsel derneklerini ayağa kaldırdı. Sayfasına “Taksim onur yürüyüşü! Anam ne çok ibne varmış!” yazan Yalçın, eşcinsellerin tepkisini çekti. Eşcinsel dernekleri, oyuncuya dava açmak için harekete geçti.

Yalçın, yaptığı açıklamada “‘İbne’ kelimesini yürüyüştekilerin yaptığı gibi ironik bir biçimde kullanmıştım. Herkes anlamak istediği gibi anladı. Bence ortada bir osrun yok” dedi. Oyuncu, Twitter sayfasında da şunları yazdı: “O halde 1 Temmuz Onur Yürüyüşü’ndeki herkese dava açalım! ‘Velev ki ibneyiz’, ‘Dünya yerinden oynar ibneler özgür olsa’ gibi sloganların atıldığı Onur Yürüyüşü de davalıktır o vakit! Sizlerle yürürken atmıştım o tweet’i. Ahh parodinin modasının neden geçtiği çok açık. Parodiyi gerçekte yaşamaya alıştık! Eşcinsel derneklerine kucak dolusu sevgiler, takipçi sayım hızla artıyor. Gerçekten aklım çıkacak. Birinizi alıp öbürünüze vurasım var!”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle