GeriKelebek İnsanlık ölmedi!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İnsanlık ölmedi!

İnsanlık ölmedi!
refid:24438564 ilişkili resim dosyası

Nurgül Yeşilçay’la başrolü paylaştığı “Sultan”ın ardından bir süre dizi setlerinden uzak kalan Şahin Irmak, “Aldırma Gönül”le ekrana döndü. Dizide kayınpederiyle soğuk savaş halinde bir damadı oynayan Irmak, gerçekte kayınpederle aynı evi paylaşmak zorunda kalsa ne olur peki? Ünlü oyuncunun yanıtı hazır: “Zor şey... Ama zorunlu bir durumdan dolayı aynı evde yaşanması gerekirse, insanlık da ölmedi tabii!

En son “Sultan” adlı dizide rol almıştınız. Yeni işe başlamadan iki dizi arasına neler sıkıştırdınız?
- “Sultan”dan sonra bir süre iş düşünmedim, sadece kendime zaman ayırdım. Gelen senaryoları okudum bu arada... Bir de bu kış ya da önümüzdeki sene çekmek istediğimiz bir film var, ona kafa yorduk.

Gelelim yeni diziye o halde... “Aldırma Gönül”de Mahir karakterini canlandırıyorsunuz. Çoğunlukla kadınlar kayınvalideden çeker ama Mahir kayınpederinden çekiyor. Bu alışılmadık bir durum. Mahir yaşadığı zorluklarla nasıl başa çıkıyor?
- Gelin için kaynana neyse Mahir için de kayınpeder o! Kayınpederin eve yerleşmesinden itibaren Mahir için maç başladı. Söz konusu olan hayatının kadını Gönül’ün babası olunca, öfkesini bastırmaktan başka çaresi kalmıyor. Zaten Mahir öfkelense de siniri hemen geçiyor. Özünde iyi biri o...

Kendinizi Mahir’in yerine koymanızı istesem... Benzer bir durumda siz nasıl davranırdınız?
- Bu devirde sadece kayınpeder değil herhangi bir üçüncü kişiyle yaşamak, aynı evi paylaşmak zor... Kaldı ki insanlar ilk evlendikleri, yani aynı evi paylaşmaya başladıklarında zaten birçok zorluk çekiyor. Diğer yandan istisnalar var... Zorunlu bir durumdan dolayı aynı evde yaşanması gerekirse, insanlık da ölmedi tabii.

TÜLİN’LE GÜZEL BİR İKİLİ OLDUK
“Aldırma Gönül”de eşiniz rolünde Tülin Özen var. Kendisiyle ilk kez çalışıyorsunuz bildiğim kadarıyla. Nasıl bir çalışma arkadaşı? Kolay alıştınız mı birbirinize?
- Tülin hep takip ettiğim, çok beğenerek izlediğim bir oyuncu arkadaşımdı. Sonunda onunla kamera karşısına geçmek bana da nasip oldu (gülüyor). Çalışması çok rahat bir oyuncu Tülin... Güzel bir ikili olduk diye düşünüyorum.

Bir dönem konsept gereği durmadan skeç yazıyordunuz. BKM Mutfak’ın “Çok Güzel Hareketler Bunlar” projesi sona erince yazmaya ara mı verdiniz siz de?
- Aslında BKM Mutfak’tan sonra bir dizi senaryosu denememiz oldu... Onun dışında kıymetli bulduğumuz fikirleri değerlendirdik, ne yaparız diye birkaç şey karaladık. Bir sinema filmi olacak gibi görünüyor.

Senaryo yazarken karakterleri oynamasını istediğiniz kişiler de kafanızda canlanıyor mu? Eğer bir gün senaryonuz film olursa, kimlerin rol almasını istersiniz?
- Yazarken keşke şu oyuncu oynasa denildiği çok olur tabii ki. Hatta bazen oyuncuya göre daha farklı gelişebilir karakter. Ama şimdi net bir isim vermeyeyim.

Neden?
- Çok kıymetli oyuncular var bu ülkede, birçoğuyla da çalışmak isterim.

BABA OLMAK İSTİYORUM
Daha önce verdiğiniz bir röportajda, “Çocuğumun annesini bulursam nikâhı basacağım” demiştiniz. Buldunuz mu çocuğunuzun annesini? Var mı yakın zamanda bir evlilik planınız?

- Doğru, hâlâ çok istiyorum çocuk sahibi olmayı... Ama sanırım bunun için önümde birkaç sene daha var. Yakın zamanda bir evlilik yok gibi... Fakat olur mu olur, dünya hali!


Yorumları Göster
Yorumları Gizle