GeriKelebek İlk seans gelirleri Van’a
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İlk seans gelirleri Van’a

İlk seans gelirleri Van’a

“Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm” filminin Ankara galası, AFM Cepa Sinemaları’nda yapıldı. Galaya film ekibinin oyuncuları katıldı. Filmin başrol oyuncusu Erdal Beşikcioğlu, “Biz yapacağımızı yaptık, bundan sonra takdiri izleyiciye bırakıyoruz” dedi. Filmin ilk seans gösteriminin gelirleri Van’daki depremzedelere aktarılacak.

Bugün izleyici ile buluşan “Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm” filminin Ankara galası, AFM Cepa Sinemaları’nda yapıldı. Galaya filmin oyuncuları Erdal Beşikcioğlu, Fatih Artman, İnanç Konukçu, Berkan Şal, Cansu Dere, Canan Ergüder, Rıza Kocaoğlu, Hakan Hatipoğlu, Seda Bakan, Berke Üzrek ile senarist Emrah Serbes ve yönetmen Serdar Akar da katıldı. Galaya katılan yüzlerce izleyici filmin oyuncuları ile fotoğraf çektirebilmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Filmin sonunda izleyiciler ekibi ayakta alkışladı.

Behzat Ç. vaat ediyor

İlk olarak Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde görücüye çıkan, ardından ilk galası İstanbul’da yapılan filmin başrol oyuncusu Erdal Beşikçioğlu, “Biz yapacağımızı yaptık.

Bundan sonra takdiri izleyiciye bırakıyoruz” dedi. Altın Portakal Film Festivali’nde, söz konusu filmdeki rolüyle, “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazanan Beşikçioğlu, izleyicilere bir “Behzat Ç.” vaat ettiklerini ve izleyicinin bu film sayesinde “Behzat Ç.” ile özlem gidereceğini söyledi.

Dizinin devamı değil

Filmin bugün gösterime girmesiyle tüm Türkiye’deki ilk seans gelirlerinin Van’da meydana gelen depremden zarar görenlere aktarılacağını belirten Beşikçioğlu, konuyla ilgili ayrıntılı açıklamanın filmin yapımcı şirketi tarafından daha sonra yapılacağını ifade etti. Filmin oyuncularından Cansu Dere ise filmin dizinin devamı olarak görülmemesi gerektiğini, diziyi takip etmeyenlerin de filmden zevk alabileceğini söyledi.

Filmin özeti

Yapılan bir ihbar üzerine Gençlik Parkı’na giden cinayet büro ekipleri, gömülü bir tabut bulurlar. Tabutun içinde yaşlı bir kadın vardır. Yapılan ilk incelemede kadının canlı canlı gömüldüğü ortaya çıkar. Hayata karşı işlenen suçlar uzmanı Behzat Ç. ilk defa böyle bir cinayet karşılaşmaktadır. Yaşlı kadının neden bu biçimde öldürülmüş olabileceğine ilk başta bir anlam verilemez. Yaşlı kadın emekli bir polisin annesidir. Behzat Ç. emekli polisi araştırmaya başladıkça bir takım engellemelerle karşılaşır. Emekli polis, teşkilat içinde Avarel Memduh olarak bilinmektedir, suçu üstlenen kişi ise kendisine Red Kit demektedir.Behzat Ç., Harun, Hayalet ve Akbaba’dan oluşan ekibiyle Ankara’yı didik didik ederek Red Kit’in suç ortakları olan Gorbaçov Hasan ve Pembo’ya ulaşmaya çalışır. Olay Yeri İnceleme Şubesi’nin genç komiserlerden Songül de bu olayda onlara yardımcı olmaktadır. Bu esnada şüpheli tavırlarıyla dikkat çeken bir görgü tanığına ulaşırlar. İsmi Süleyman olduğu halde kendisini Ahmet olarak tanıtmaktadır. Kendini Ahmet Sanan Süleyman’ın çelişkili ifadeleriyle iş iyice içinden çıkılmaz bir hal alır. Behzat Ç. araştırmalarını derinleştirdikçe emniyet içinde yasa dışı yollarla faaliyet gösteren bir örgütün varlığına ulaşır. Bu örgüt 90’lı yıllarda pek çok yargısız infaz yapmıştır. O zaman alt kademelerde görev yapan bu örgüt elemanları şimdi üst mevkilere gelmiştir. Dolayısıyla bu olayın ortaya çıkmasını istememektedirler. Behzat Ç., bir yandan gizemli ve zeki bir katil olan Red Kit’e ulaşmaya çalışır, diğer yandan ise bu olayların açığa çıkmasını istemeyen gizli örgütten kendisini ve ekibini korumaya çalışmaktadır.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle