GeriKelebek İkinci el bebek eşyalarına büyük ilgi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İkinci el bebek eşyalarına büyük ilgi

İnternette oluşturulan ikinci el pazarında, çocuklarını büyüten ve artık bebek eşyalarına ihtiyacı kalmayan kadınlar, bu ürünleri başka annelere pazarlıyor.

Sanal alemde yer alan ikinci el bebek eşyası pazarında, kadınların satmak istedikleri ürünlerin özellikleri, kullanılmışlık süreleri, fiyatı ve bağlantı kurulabilecek telefon numaraları, ilgili sitenin web sayfasında yer alıyor. İkinci el bebek eşyaları ya da hamilelikle ilgili özel ürünlerle ilgilenenler de internetteki bilgiler sayesinde alıcıyla bağlantı kurarak, istediklerini satın alabiliyor.

Bu ürünler genellikle kadın ve bebek içerikli sitelerin, kendileriyle ilgili özel bölümlerinde satışa sunuluyor. Bu sitelerde ayrıca uzman doktorlardan çeşitli sağlık konularıyla ilgili görüşler, diyetisyen önerileri, kariyer önerileri gibi çeşitli konular da yer alıyor.

Ebatları küçük olduğu ya da çok sınırlı bir dönemi kapsadığı için çok kısa süreli kullanılan bebek ve hamile eşyalarının internet üzerinden satışı büyük ilgi görüyor. İnternetten ikinci el bebek eşyası satışına aracılık yapan sitelerin sorumluları, Türkiye'nin çeşitli illerinin yanı sıra ABD, Japonya, Almanya gibi ülkelerden de kendilerine zaman zaman başvurular olduğunu, bu kişilerin Türkiye'de bebek bekleyen ya da yeni bebeği olan yakınlarına hediye olması amacıyla alışveriş yaptığını bildiriyor.

ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ

İkinci el bebek ve hamile eşyası pazarlayan sitelerde çok çeşitli ve geniş yelpazede ürünler bulunuyor. Satışa sunulan ürünler arasında ana kucağı, bebek otomobil koltuğu, her türlü bebek giysisi, yürüteç, mama sandalyesi gibi eşyaların yanı sıra bebek telsizi, hamile kıyafetleri, bebek eğitimi üzerine yazılmış kitaplar, çocuk odası takımları yer alıyor.

Ayrıca bebek maması hazırlamak için meyve sıkacakları ve annelerin doğum sonrası ideal kilolarına dönebilmesi için çeşitli spor aletleri ikinci el olarak internette satışa sunuluyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle