GeriKelebek İki kardeşten farksızlar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İki kardeşten farksızlar

Jamie Foxx, yıllardan beri, küçük rollerle yetinen, adı sanı duyulmamış bir aktördü. Collateral, Redemption ve Ray filmlerindeki oyunculuğuyla Altın Küre ödülüne aday gösterilince, birden dünyanın ilgi odağı oldu.

Özellikle Ray filmindeki başarısı, Jamie Foxx’u zirveye ulaştırdı. Efsane sanatçı Ray Charles ile Jamie Foxx arasındaki benzerlikler ise gerçekten şaşırtıcı! Ray Charles da Jamie Foxx da Amerikanın güneyinde, yoksulların yaşadıkları mahallelerde dünyaya geldiler. İkisini de anneleri yetiştirdi.

İkisinin de çocukluk anıları yokluklar ve acılarla geçti. Ray Charles, sekiz yaşından sonra güneşin ışıklarını bir daha göremedi. 15 yaşındayken annesini kaybetti. Jamie Foxx’u ise büyükannesi Estelle evlat edinmişti. Jamie daha 13 yaşında, kilisenin küçük orkestrasını yönetti. Daha sonra komedi oyuncusu olmaya karar verdi.

Jamie Foxx, çocukluk yıllarından beri Ray Charles’ı kendine örnek almıştı. Bu büyük sanatçıyı taparcasına seviyordu. Yıllar sonra Taylor Hackford, dahi müzisyenin yaşam öyküsünü filme çekmeye karar verince Jamie Foxx, yönetmene başvurup bu role talip olduğunu söyledi ve bu uğurda tam bir yıl geceli gündüzlü çalıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle