GeriKelebek İki Efsane Grup Güçlerini Birleştirdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İki Efsane Grup Güçlerini Birleştirdi

İki Efsane Grup Güçlerini Birleştirdi
refid:29666019-spot ilişkili resim dosyası

İskoçyalı indie rock grubu Franz Ferdinand ve 70’lerden günümüze gelmeyi başaran nadir glam rock gruplarından Sparks güçlerini FFS adını verdiklerini bir albüm için birleştirdi.

Bir yanda Franz Ferdinand diğer yanda da Sparks. Bir düşünün bakalım. Nasıl olurdu? Tamam, tahayüllü biraz zor bir birleşim fakat ortaya çıkansa ‘’Aman Allah!’’ dedirten cidden deli bir proje. Son 15 yılın en iyi albümlerine imza atan İskoçyalı indie rock grubu Franz Ferdinand ve 70’lerden günümüze gelmeyi baraşan nadir glam rock gruplardan Sparks güçlerini FFS adını verdiklerini bir albüm için güçlerini birleştirdiler ve bizce çok iyi yaptılar.

Haziran ayında Grammy ödüllü John Congleton prodüktörlüğünde kaydedilen albüm Arctic Monkeys ve Hot Chip gibi alanında devleşmiş isimler ile aynı etikete sahip olarak Domino Records’tan yayınlandı.

Birbirinden harika 12 şarkıya ev sahipliği yapan albümün single olma şerefine nail olarak ön plana çıkan şarkıları her ne kadar Johnny Delusional ve Call Girl olsa da Dictator’s Son, Save Me From Myself, Police Encounters ve A Violent Death gibi şarkılar da uzun süre playlistlerden düşmeyecek parçalar arasında yer alıyor.

Indie rock, elektro pop ve glam rock türlerinin karşımı ile gerçek anlamda ‘indie’ müzik yapan grup umuyoruz ki biz FFS’nin tadını çıkarken projenin devamını getirir ve yepyeni albümlerle yüzümüzü güldürür.

İki Efsane Grup Güçlerini Birleştirdi


Yorumları Göster
Yorumları Gizle