GeriKelebek İi Dünyası Forum@Bilişim’de
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İi Dünyası Forum@Bilişim’de

Bu yıl CeBIT Bilişim Fuarı’na paralel olarak yürütülecek Forum@Bilişim oturumlarında, bilgi güvenliğinden yeni nesil iletişim çözümlerine kadar, iş ve teknoloji gündeminin merkezindeki 6 konuya ışık tutulacak. Anadolu iş Adamları Heyeti Programı kapsamında 24 ildeki sanayi odalarına başvuran işletme sahipleri, fuar ve oturumlara ücretsiz olarak katılabilecekler.

BU yıl CeBIT Bilişim Fuarı kapsamında düzenlenen ve kurumların gelecek vizyonlarını şekillendiren önemli toplantılara ev sahipliği yapan Bilişim Zirvesi ’06 ve Forum@Bilişim, "Rekabet Gücü" temasıyla 5-9 Eylül tarihleri arasında katılımcıları ağırlayacak. TÜYAP Beylükdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan zirve ve forumlarda, ülke olarak ve kurumlar ölçeğinde rekabet gücünün nasıl sağlanabileceği konusunu masaya yatıracak.

Bu sene gerçekleştirilecek Bilişim Zirvesi ve Forum@Bilişim konularında detaylı bilgi almak üzere etkinliğe ev sahipliği yapan interpromedya’nın Genel Müdürü Güldane Taşdemir’le görüştük. Taşdemir, Bilişim Zirvesi ve Forum@Bilişim’in geçtiğimiz yıldan itibaren önemli bir değişim geçirdiğini ve değişimin bu yıl da süreceğini belirtiyor.

Bilişim Zirvesi ’06 ve Forum@Bilişim’in bu yıl ana temasını "Rekabet Gücü" oluşturuyor. İlk gün ülke olarak rekabet gücünün artırılmasına yönelik oturumlar, tam bir bakanlar zirvesi görünümünde olacak.

Devam eden günlerde gerçekleştirilecek olan Forum@Bilişim toplantılarında, bu kez kurumların rekabet güçlerini artırabilmeleri için bilişimi işletmelerinde stratejik olarak ne şekilde uygulamaları gerektiği konusu tartışılacak. 6 farklı endüstri ve 6 farklı konuyu çevreleyen bu etkinlik, 44’ü aşkın forumla, 150’yi aşkın yerli ve yabancı konuşmacıyı ve 4000’i aşkın iş profesyonelini ağırlamaya hazırlanıyor. Taşdemir, Forum@Bilişim’in amacını şu sözlerle özetliyor: "İşletmelere diyoruz ki; eğer içinde bulunduğunuz endüstrideki rekabette bir adım önde olmak istiyorsanız, küreselleşme sürecinde dünyaya açılmak istiyorsanız, içinde bulunduğunuz sektöre özel çözümler burada. Gelin, dinleyin, bunları uygulamış olanların tecrübelerinden yararlanın. Rekabet avantajı yaratın, rekabet gücünüzü artırın."

Tabii böyle iyi hazırlanmış bir içeriğin, doğru hedef kitleyle buluşması için yürütülen çalışmalar da çok önemli. Taşdemir, bunun için Anadolu İş Adamları Heyeti Programı çerçevesinde 40’tan fazla sanayi odasıyla iletişime geçtiklerini ve 24 ille anlaşmaya vardıklarını söylüyor. Bu program çerçevesinde Ankara, Adana, Adapazarı / Sakarya, Antalya, Balıkesir, Bursa, Çorlu, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Gebze, İnegöl, İzmir, İzmit, Kayseri, Konya, Manisa, Mersin / Antakya, Samsun ve Yalova’daki sanayi odalarına kayıtlarını yaptıran iş adamları, normalde ücretli olan fuar ve Forum@Bilişim oturumlarından ve ulaşım, yeme içme gibi yan hizmetlerden hiçbir ücret ödemeden faydalanabilecekler.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle