Hürriyet Pazar Haberleri

HÜRRİYET PAZAR

  2017'de sosyal medyanın en iyileri

  Hürriyet Haber
  23.12.2017 - 12:56 | Son Güncelleme:

  2017 sosyal medyada YouTuber'ların yılı oldu. Bazı paylaşımlar da resmen gündem belirledi.

  FENOMEN

  Danla Bilic
  Erkeklere makyaj videosu izletti (Cemal İve yazdı)

  Videolarıyla her gün ününe ün katan Danla Bilic, YouTube kanalındaki 1.5 milyon abonesiyle bu yıl sosyal medyanın en etkili isimleri arasındaydı. Konusu ‘makyaj’ ama erkek takipçileri tarafından da beğeniyle izleniyor. Özellikle sivri diliyle yaptığı ince göndermeler sayesinde hayranları çığ gibi büyüyor.

  2017de sosyal medyanın en iyileri
  Orkun Işıtmak

  Ne izlenir iyi biliyor (Melike Karakartal)

  En popüler YouTuber’lardan. İngilizce öğretmeni YouTuber Lucy Earl ve Fransız şef Alex Torso’yla birlikte Brand Week İstanbul’da, sahnede izlemiştim onu; 2000’lerin ortalarından itibaren henüz kimse video çekmezken bu işe başladığını söylemişti. Çocukluğundan beri bu işlere kafa yorması, başarısındaki en büyük etken. Zorlama bir tarafı yok haliyle ve neyin izleneceğini biliyor. Bu da bu dünyayla olan uzun tanışıklığından gelen doğal bir refleks. 

  2017de sosyal medyanın en iyileriBanu Berberoğlu
  Samimi, hesapsız

  Enes Batur, Danla Bilic, Orkun Işıtmak gibi popüler YouTuber’ların aksine amatör ruhla hazırladığı videolar ve doğallığı sayesinde kısa sürede binlerce hayrana ulaşan Banu Berberoğlu, hiç şüphesiz 2017 yılının en çok konuşulan ve izlenen bir diğer fenomen ismi oldu. Yüksek takipçili ve işi profesyonelliğe döken YouTuber’ların yanında mütevazı, gösterişten uzak, doğal bir ‘kanal’ isteyenler için 2018’de de ideal bir liman olacağı kesin.

  PAYLAŞIM

  2017de sosyal medyanın en iyileriNusret Gökçe ve #saltbae
  Şu gündemi tuzlayalım

  Organik viral ya da paralı tanıtım olması önemli değil; Nusret, dünyada bilinen ismiyle ‘Salt Bae’ emeğinin karşılığını aldı. #saltbae hashtag’iyle birlikte o meşhur tuz atma hareketi, Fransız seçimlerinden Hollywood ünlülerinin Twitter paylaşımlarına, tüm dünyanın favorisi oldu.

  2017de sosyal medyanın en iyileriCome to Beşiktaş
  Haydi gel, benimle ol!

  Beşiktaş’ın Pepe, Medel, Negredo transferleri sırasında başlattığı ‘Come to Beşiktaş’ fırtınası, milyonlarca insana ulaştı. Cristiano Ronaldo dahil birçok ünlünün de kullandığı kalıp, Kara Kartallar’ı Şampiyonlar Ligi’nden sonra sosyal medyanın da efendisi yaptı.

  2017de sosyal medyanın en iyileriElon Musk, Anıtkabir’de
  Kalbimizden tuttu

  Tesla Motors’un CEO’su Elon Musk, Anıtkabir’i ziyaret etti; çektiği iki fotoğrafı Atatürk’e atıfta bulunduğu “Üç kırık kaburga, delik akciğer ve o yine de savaştı” cümlesiyle paylaştı. Genellikle mesleğine dair paylaşımlarda bulunan Musk’ın o iki kareyle aldığı beğeni 2 milyona yaklaştı.

  JÜRİ
  Cemal İve - Hürriyet Sosyal Medya Müdürü
  Doç. Dr. Erkan Saka - İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi öğretim üyesi
  Hakan Gence - Gazeteci
  Melike Karakartal - Hürriyet Kelebek yazarı

   

  Sarı Mikrofon'un 2017'de hayatımıza soktuğu 10 fenomen

  Etiketler: Sosyal Medya , 2017 , Fenomen , Youtuber
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı