GeriHürriyet Cumartesi Orijinal hareketler bunlar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Orijinal hareketler bunlar

Orijinal hareketler bunlar

Son dönemin en öne çıkan trendi: Konsept mağazaları farklı etkinliklerle çekim alanı haline getirmek. Kenara iki-üç sandalye iliştirip kafe haline getirmekten bahsetmiyoruz. Bu uğurda pek çok dev marka butiğini sanat galerisine, kaykay pistine, hatta gece kulübüne dönüştürüyor. Zincirin son halkası, adidas’ın yenilenen Teşvikiye mağazası. Peki içeride neler var?

Geçen hafta başı Nişantaşı adidas mağazası, yenilenen yüzünü havalı bir partiyle tanıttı. Ancak bunun günübirlik bir etkinlik olduğunu düşünmeyin. adidas Originals, yenilenen konsept mağazasıTeşvikiye No:17’de eğlence ve aktiviteyi 365 güne yaymayı hedefliyor. İşte yoğun ajandasından birkaç örnek:

Sneaker ve spor giyim ürünlerine satın alanların kendi yorumlarını katabileceği kişiselleştirme alanı ve kalıcı DJ set-up’ı yer alıyor.

‘Documentary’ alanı içinde sneaker kültürü hakkında içeriklerin yer alacağı bir izlem köşesi bulunuyor.

Mağazanın getirdiği başka bir yenilik: ‘Community table’ yani paylaşım masası... Hem küçük etkinliklerin hem de isteyenlerin gün boyu çalışmasına uygun olan dev bir paylaşım masası bu... Alışveriş sırasında ilham gelirse, oturup çalışmanızı yapıyorsunuz.

  Seksenlerden yadigâr kült oyunlar langırt, atari, tilt makinesi meraklılarını bekliyor.

Butik, sanat galerisine de dönüşüyor. Ama daha ziyade sokak sanatı ön planda. Bu bağlamda Gölge ve Cins gibi sokak sanatçılarının grafitti çalışmalarıyla duvarlarını kaplayacak.

Mağaza, belirli günlerde pek çok farklı etkinliğe de ev sahipliği yapacak. Örnek vermek için kasım ajandasına bakalım: Renk ve çizim teknikleriyle grafik desen tasarım atölyesi, pop-up kutu tasarımı, kaykay ve sneaker kişiselleştirme, fanzin üretimi, ‘eski film kolajı atölyesi’ ziyaretçilerin ilgisini çekebilecek etkinliklerden...

İddialı bir konser takvimi de mevcut: ’Originals sahnesi’ de bu hareketli mekâna ilham katan bir başka yenilik. Ohash, Audioban, Lalalar gibi isimler Originals sahnesinde dinleyici ile buluşacak.

Meraklıları için Beyonce, Pharrell Williams, Kanye West gibi ikonik isimlerin işbirliklerinin tasarımları da yer alacak. Bugün kurulacak ‘adidas Bazaar’ etkinliğiyle limited edition tasarımları tezgaha çıkaracak. Butikte pazar yeri ambiyansı yaratılacak,

Bugün neler var?
◊ 13.00-19.00 Fotoğraf stüdyosu
◊ 14.00-16.00 Sneaker kişiselliştirme
◊ 15.00-17.00 Pazar filesi kişiselleştirme

Orijinal hareketler bunlar

 
   

Dijitalleşme, ticaretin temeli olan ikili ilişkileri de dönüştürüyoritelligence Türkiye ve Olmadık Projeler’in katkılarıyla hazırlanan Dijital.İZ’in bu haftaki bölümünde; Koçtaş CEO’su Alp Önder Özpamukçu ve itelligence Türkiye CEO’su Dr. Abdulbahri Danış, ülkemiz ve dünya ekonomisinde önemli pay sahibi olan ev geliştirme sektöründe dijital dönüşümün anlamını, sağladığı avantajları ve Koçtaş’ın dijitalleşme yolculuğunu anlattı. (Sponsorlu içerik)False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle