GeriHürriyet Cumartesi Nasıl gidiyor yeni sezon?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nasıl gidiyor yeni sezon?

Nasıl gidiyor yeni sezon?

Heyecanla beklediğimiz diziler, hiç şans tanımadığımız uyarlamalar, nasıl uyum sağlayacağını bilemediğimiz yeni oyuncular derken sezon başladı da yükünü aldı bile. O halde fikri takip zamanıdır; bakalım son durum nasıl?

Nasıl gidiyor yeni sezon

Kanal D bu sezon ilk üç dizisinin başrollerini genelde daha önce başka dizilerin yan rollerinde parlayan gençlere emanet ederek başladı işe. ‘Tutsak’, ‘Meryem’ ve ‘Ver Elini Aşk’ giderek daha çok izleyici topluyor. Gülper Özdemir, Caner Şahin, Ayça Ayşin Turan, Ali İl, Sevda Erginci kendilerine duyulan güveni boşa çıkarmıyor. ‘Meryem’e çok yeni dahil olan Serhan Onat da ‘Bodrum Masalı’nın giyimi, kuşamı ve yaşamıyla unutulmayacak bir karakteri olan Uzay’dan bambaşka, yetişkin bir tiplemeyle çıktı karşımıza. (Kanal D, salı, çarşamba, perşembe)

Nasıl gidiyor yeni sezon

’Kayıtdışı’ etkileyici tanıtımlara, teknolojinin imkânlarına rağmen ilk bölümden nefesleri kesemedi. Meğer durumu kavramamız için bizden en az bir üç, hatta dört bölüm istiyormuş. Bu, bölüm başına kabaca 120 dakikadan toplam sekiz saat eder. Bu devirde, bu ekranda kimin kime verecek sekiz saati var ki? Halbuki vazgeçmeyen izleyici ikinci bölümde Ali Kemal’in işinin en azından bir kısmının tam olarak ne olduğunu, üçüncü bölümde de evliliğini, karısının nasıl biri olduğunu anlamaya, Dolunay Soysert’in oyunculuğunun keyfini çıkarmaya başladı. İkinci ve üçüncü bölümün finalleri de merak uyandırıcıydı. Tam bir sabreden derviş dizisi kısaca. (Fox, pazartesi)

Nasıl gidiyor yeni sezon

‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ Zeyno’nun öldüğü çok güçlü bir bölümle döndü ekrana. Gerçi haftalar önce oyuncu Ece Hakim’in üniversite öğrencisi olarak ABD’ye gidip diziden ayrıldığını öğrenmesek daha iyiydi ama enformasyon çağındayız, yapacak bir şey yok. Kadronun yenilerinden Haydar Şişman’la tanıştık önce. Karadenizli Hurşit, hemen kalplerde yer eden bir karakter oldu. Birol Ünel’in Teoman’ı da enteresan ama zekâsının ve de cüretinin sınırı olmayan Kimsesiz Yaşar belli ki bu sezon çok söz ettirecek kendinden. Müthiş bir karakter, tam Olgun Şimşek’in dişine göre. Daha Mesut Akusta’yı da görmedik üstelik. (atv, salı)

Nasıl gidiyor yeni sezon

‘Sevda’nın Bahçesi’nin tanıtımına bakıp da merkezinde aşk üçgeni olan bir drama dizisi beklerken bayağı komediden ve gençlerden beslenen, araya bol bol yemek isimleri serpiştirilmiş, entrikası eksik olmayan, ayrıca Suriyeli mültecilerin yaşadıklarını da yan hikâyelerden biri haline getirmiş bir senaryo çıktı karşımıza. Alina Boz yıldızı parlayan gençler kulübünden. Emre Kınay ise halihazırda biraz etkisiz eleman gibi, ilerleyen bölümlerde hikâyeyi ele geçirmesini bekliyoruz.(Kanal D, cumartesi)

Nasıl gidiyor yeni sezon

Cennet’in Gözyaşları’, izleyiciden hiçbir çaba istemeyen ve klişelerden beslenen senaryosuyla bu sezonun ‘suçlu zevk’lerinden olabilir. Olay kadınlar arasında cereyan ediyor: Geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalan bir anne (Esra Ronabar), fettan bir kız (Zehra Yılmaz) ve masum bir kız (Almile Ata). Bu karışıma bir tutam da genç izleyicinin sevgilisi Berk Atan ekliyoruz. Kızların ikisinin de aynı annenin evladı olduğu ne zaman ortaya çıkacak bakalım. (atv, pazar)

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle