GeriHürriyet Cumartesi Bu sergide ‘Küçük Prens’in izleri var
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu sergide ‘Küçük Prens’in izleri var

Bu sergide ‘Küçük Prens’in izleri var

Osmanlı İmparatorluğu’nun son döneminin önemli yapılarından Abdülmecid Efendi Köşkü, 10 Kasım’a kadar Ömer M. Koç koleksiyonundan eserler ağırlıyor. 16’ncı İstanbul Bienali süresince açık olacak ‘İçimdeki Çocuk’ta 60 kadar sanatçının 100’den fazla eseri var. Hepsi de imkânsızın tanımını bilmeyen çocuk aklını dinlemeye davet ediyor.

Resimden fotoğrafa, heykelden yerleştirmeye çok çeşitli teknik ve malzemelerle üretilmiş işler... Ama bir ortak noktaları var: Hepsi de ziyaretçilerini yaş aldıkça kaybetmeye yüz tuttukları, merak uyandıran ve sınırların zorlanmasına neden olan, imkânsızın tanımını bilmeyen çocuk aklını, ‘içlerindeki çocukları’ dinlemeye davet ediyor.
Küçük Prens’in yazarı Antoine de Saint Exupéry’nin “Her yetişkin önce çocuktu... Ama pek azı bunu hatırlıyor” sözünü hatırlatırcasına...
Sanat danışmanlığını Károly Aliotti’nin üstlendiği bu serginin adı da ‘İçimdeki Çocuk’ zaten. Ülkemizden ve dünyadan 60 kadar sanatçının 17’nci yüzyıldan günümüze yayılan 100’den fazla yapıtını bir araya getiriyor. Eserler Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç koleksiyonundan. Sergi mekânıysa Osmanlı İmparatorluğu’nun son döneminin önemli yapılarından, Nakkaştepe’deki Abdülmecid Efendi Köşkü.
Picasso’nun yağlıboya tablosundan ‘Küçük Prens’in orijinal çizimlerine, çağdaş sanat örneklerinden bu sergiye özel üretilen enstalasyonlara pek çok yapıtın izlenebileceği sergi, 10 Kasım’a kadar pazartesi hariç her gün 11.00-19.00 saatlerinde ziyarete açık olacak.

Bu sergide ‘Küçük Prens’in izleri varKuşbakışı Cad. No: 18 Üsküdar/İstanbul - (0216) 343 36 76

 

 

Ahmet Erdem’in kadrajından Arnavutköy!Ahmet Erdem, Galaxy Note10 serisinin fotoğraf ve video özellikleri hakkında merak ettiklerinizi, İstanbul’un en güzel semtlerinden biri olan, Arnavutköy’den süpriz konukları eşliğinde cevapladı. (Sponsorlu içerik)Canlı odak çekim modu özelliğini Hasan İlkay ile birlikte Hande Soral’ın birbirinden güzel fotoğraflarını çekerek test ettiler.Ultra geniş açı fotoğraf çekim modu sayesinde Cansu Akın’ı Arnavutköy’ün renkli sokaklarında fotoğraflayan Ahmet, bu özelliğin fotoğrafçıların işini çok kolaylaştırdığını vurgularken kendisinde Anadolugram instagram hesabının üyelerinden Musa Solmuş eşlik etti. Yenilenen S Pen ve AR Emoji özelliğini, Berk Kır ve Seymen Bozaslan ile birlikte Kerim Savaş Sarı’yı ve Burak Yörük’ü fotoğraflarken deneyimledi. Ortaya çok eğlenceli kareler çıktı. Galaxy Note10 kamerasının video performansını da Taylan Çidam ile birlikte Chaby Han’ın çekimlerinde deneyen Ahmet Erdem süper dengeli çekim özelliğinin yanı sıra, canlı odak video çekim özelliğiyle içerik çekmenin işini inanılmaz kolaylaştırdığını söyledi. Tüm bunları, üç farklı renk seçeneğini, tasarımını, kendine has filtrelerini, sese odaklanan mikrofon özelliğini, çoklu kamera sistemini, uzun saatler dayanıklı bataryaya sahip Galaxy Note10 serisi ile yaptılar. Eğer siz de Galaxy Note10 serisi ile neler yapabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız linke tıklayın:
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle