Hıncal babamın yerini tutuyor

Hıncal Uluç’un ‘hayatındaki kadın’ 21 yaşındaki manken Ece Gürsel, ‘Ortada bir ilişki yok ama ihtimal var’ dedi. Gürsel, ‘Babamdan göremediklerimi o tamamlıyor’ diye konuştu.

Röportaj:Sema DENKER
15.02.2005 - 01:40 | Son Güncelleme :

65 yaşındaki gazeteci-yazar Hıncal Uluç’un ‘hayatındaki kadın’ 21 yaşındaki manken Ece Gürsel, ‘Ortada bir ilişki yok ama ihtimal var’ dedi. Genç manken, Uluç için ‘Babamdan göremediklerimi o tamamlıyor’ diye konuştu.

Sohbet etmekten keyif alan iki dostuz

Herkes onların aşkını konuşuyor ama 21 yaşındaki Ece Gürsel, ‘Bizim aramızda hiçbir zaman sevgi ya da aşk muhabbeti olmadı. Biz, yemeğe, tiyatroya giden, sohbet etmekten çok büyük keyif alan iki dostuz’ diyor. Ardından ekliyor: ‘Yaşadıklarımıza bir ad koyulacaksa, ‘Evet, flört ediyoruz’ diyebiliriz.’

İki yıl önce tanıştığımızda, basketbolcu Zaza ile evlilik planları yapıyordun. Neden ayrıldınız?

Zaza ile hem çok güzel hem de çok kötü dört yıl geçirdik. Benim için ne kadar zor bir ilişki olursa olsun, ona karşı hálá çok büyük bir saygım var. Ve bu saygım da hiçbir zaman bitmeyecek. O, benim ilk ve tek aşkımdı. Çok sevdim fakat birbirimizi tükettiğimiz için bu ilişkiyi yürütmeye gücümüz kalmamıştı. Ve beş ay önce ayrıldık. Ayrılırken ne yazık ki dost kalmayı başaramadık.

- Hıncal Uluç’la nasıl tanıştınız?

Koreograf Uğurkan Erez’in, Ertekin’in yerinde verdiği yılbaşı partisine gittim. O gece Hıncal’ın dikkatini çekmişim. Çünkü kocaman bir şapkayla katılmıştım davete! Ertesi gün Ertekin Bey cafenin halkla ilişkilerini yapıp yapamayacağımı sordu. Ben de konuşmak üzere cafeye gittim. Baktım, Hıncal da orada. Tanıştık. Bana, ‘Boxer dergisi için çekim yapmak ister misin’ diye sordu. Röportajı da kendisinin yapacağını söyledi. Dört, beş günlük bir kamp süresi geçirdik. Defilelerimi izledi, birlikte tiyatroya, sinemaya gittik, yemek yedik. Bu zaman içinde de röportaj yaptı.

- Belli ki kamp süresi bir bahane.

Sanırım... 21 yaşındayım ama yaşımdan çok daha olgun birisiyim. Çok kitap okurum, sinemaya, tiyatroya giderim. Ailem, bazı değer yargıları benim için çok önemlidir. Bütün bu özelliklerim onun çok hoşuna gitmiş. Benimle her konuda konuşabildiğini söylüyor. Bir de bana, ‘Neden mesleki anlamda olman gereken yerde değilsin?’ demişti.

- Yani, ‘Aman bu kız müthiş! Olması gereken yerde değil. Onun elinden tutayım’ durumu mu var?

Hayır. O bir hayır kurumu değil ki elimden tutsun! Mesela manken Nihan Akkuş’la da röportaj yaptı ama onunla hiçbir yerde görülmedi.

Bana prenses gibi davranıyor

- Neler oluyor peki aranızda?

Biz, çok iyi iki arkadaşız. Bana kazandırdığı çok güzel artılar var ama ortada bir ilişki yok. Gazeteleri okuyunca şaşırıyorum. Her yerde ‘Hıncal Uluç’un sevgilisi’ yazılıyor. Aramızda ‘sevgili’ diye yazılmasını gerektirecek bir şey yok ki! Bizim aramızda hiçbir zaman sevgi ya da aşk muhabbeti olmadı. Biz, yemeğe, tiyatroya giden, sohbet etmekten çok büyük keyif alan iki dostuz.

- ‘İlk adımı atarım, beklerim’ diyor Hıncal Bey. O elini tuttu, sen de çekmedin... Yani karşılık verdin?

Kendisiyle bir şey konuşuyorduk, o sırada elimi tuttu. Ben de çekmedim. Medeni insanlarız, niye çekeyim ki? Herhalde elimi çekmeyişimi, attığım bir adım olarak algılamış olabilir.

- Huzur bulmanın dışında mutlaka seni etkileyen başka özellikleri vardır ki, Hıncal Bey’in yanındasın.

Beni her konuda eğitiyor, hem de ‘Senin hiçbir şeye ihtiyacın yok’ demesine rağmen. Çok kibar ve nazik birisi. Ben, nezakete çok önem veririm. Yani yanımdaki erkeğin arabadan önce inip kapımı açmasından, paltomu giyerken yardımcı olmasından hoşlanırım. İşte Hıncal böyle birisi! Bana prenses gibi davranıyor. Diğer ilişkimden dolayı bozuk olan psikolojimi düzeltti. Kimse kimseyle bir ay içinde deliler gibi bir aşk yaşayamaz. Bizim de aramızda aşk yok!

- Dostluğunuz ileriki tarihlerde aşka dönüşebilir mi?

Zaza ile dostluktan aşka dönüşen bir ilişkimiz oldu. Hıncal, hayatımdaki ikinci erkek. Yarın ne gösterir onu bilemem. Tabii ki sevgili olma ya da birbirimize aşık olma ihtimalimiz de var. Ama şu an aşk anlamında ona karşı bir şey hissetmeye şartlı değilim. Yeni bir ilişkiden çıktım, çok üzüldüm, çok yıprandım. O da bunun bilincinde. Zaten kendisi de benim yaşadığım gibi zor bir ilişkiden çıkmış. En güzeli ilişkimizin böyle dostluk çerçevesinde olması.

21’inci yüzyıl genci değilim

- Duygularını sorguluyor musun?

‘Acaba ben aşık mıyım’ diye sorgulamadım kendimi. Hıncal’ın da bu anlamda bir adımı yok. Eğer bana bir gün açılırsa, bana aşık olduğunu söylerse, o zaman ne olur bilemem. Ama dediğim gibi ‘Asla olmayacak’ diye bir şey diyemem.

- Flört ediyorsunuz o zaman.

Yaşadıklarımıza bir ad koyulacaksa, ‘Flört ediyoruz’ diyebiliriz. İş sadece cinsellik demek değil. Günümüz gençliği ilişkilerini cinselliğe endeksli yaşıyor. Kendisi de demiş, ’Tak fişi bitir işi.’ Ben yapı olarak biraz eski aşkları seviyorum. Kesinlikle 21’inci yüzyıl genci değilim.

- Sıcak temaslarınız var mı, el ele tutuşmak, sarılmak gibi.

Sevgili değiliz ki el ele gezelim. Henüz sarılmadık da... Elimi tutuyor, o sırada bir sıcaklık yaşıyoruz.

- ‘Sevgili olma ihtimalimiz var’ dedin. Peki aradaki 44 yaş, bir kez daha düşünmene neden oluyor mu?

Aramızdaki yaş farkını, ben beynimle kapattım. O da karşısında 21 yaşında birisi varmış gibi davranmıyor. Bakın, ben Hıncal’dan çok hoşlandım. Keyif adamı, çok dolu birisi. İnanın kendimi Paris’te bir üniversiteyi kazanmış gibi hissediyorum. Çünkü her dakika bir şeyler öğretiyor sana.

- Senin için ‘reklam yapıyor’ da deniliyor.

İnsanların ağzı torba değil ki büzesin! Her şeyi zaman gösterecek. Gündeme gelmek için Hıncal’ı bulayım gibi bir derdim olmadı. Ben kadere inanırım. Niye onu ya da çevresini basamak olarak kullanayım ki! Ayrıca Hıncal bunu anlamayacak birisi mi? Ayrıca benimle bir hafta gezdi, baktı, analiz yaptı. Ben de tartıyorum bazı şeyleri. Kısa yoldan bir yerlere gelmek isteseydim, bunu çoktan yapardım. Zaza ile ilişkim bittikten sonra çok arayan oldu. Hepsinin suratına kapattım.

Babam bana karışmaz

- Baban yaş olarak küçük mü Hıncal Bey’den?

Küçük.

- Çıkan haberler karşısında ne söyledi sana?

Kendisi Azerbaycan’da, İnternette okumuş. ‘Doğru mu’ diye sordu. Ben de doğru olduğunu ama bir problem olmadığını, keyifli ve mutlu olduğumu söyledim. Bizim ailede kimse, kimseye karışmaz. Annem de bir şey söylemiyor. Sadece aşk yaşamaya psikolojimin müsait olmadığını söylüyor. Ayrıca annem Hıncal’ı tanıdı. ‘Keyifli, kadına kadın olduğunu hissettiren birisi’ olduğunu söyledi. Ben yıllardır kadın olduğumu unutmuştum açıkçası. O bana hatırlattı.

Aramızda bir alışveriş var

- Babanla ilişkilerin nasıl?

Annem ile babam yıllar önce boşandı. Babam işi dolayısıyla sürekli gezer. Dolayısıyla ayrı ve kopuk yaşadık. Dertleşemezdik. Hep telefonla ya da yılda iki- üç defa görüşürdük.

- Hıncal Bey, senin için bir baba modeli olabilir mi?

Babamdan görmediğim şeyleri tamamlıyor olabilir. Babamdan alamadığım akılları ondan alıyorum. Bana ‘Şunu yap, bunu yapma’ diyebiliyor. Babamla böyle bir şey yaşamadım. Babalık yapmaya fırsatı olmadı diyelim. Babamdan göremediğim o duygu kopukluğunu evet Hıncal tamamlıyor. İşte o yüzden başka bir gözle bakamıyorum kendisine şu anda! Hislerimin ne olduğunu tartıyorum. Hiç ihtiyacı olmamasına rağmen belki ben de ona bir canlılık veriyorumdur. Aramızda böyle bir alışveriş var işte!

Ben yoruluyorum o yorulmuyor

- Herkes ‘Babası, dedesi yaşındaki adam’ diyor. Aranızdaki yaş farkını ve seks hayatınızı sorguluyor. Bütün bunlar seni nasıl etkiliyor?

Dedelerim Hıncal’dan büyük! Bunlar tuhaf şeyler. Michael Douglas ile Catherine Zeta Jones’un çocukları bile var ve ne kadar mutlular, değil mi? Sonuç olarak bütün bu konuşmalar beni rahatsız etmiyor. İsteyen, istediğini söylesin! Ayrıca bir şey söyleyeyim mi, karşımdaki insan benden daha genç! Ben yoruluyorum, o yorulmak nedir bilmiyor. Bazen ben ona ayak uydurmakta zorlanıyorum.

CİNSELLİK ŞART DEĞİL

- Bu birliktelik sana itibar kazandırdı mı Ece?

Gerçek Ece Gürsel’i Hıncal’la tanıdı insanlar. Açıkçası bu beni mutlu ediyor. Çünkü bugüne kadar kendimi ifade edememiştim.

- Eğer dostluk aşka dönüşürse, evlilik olabilir mi?

Şu anda evliliği düşünen birisi değilim. Zaman geçsin, bizim dostluğumuz çok farklı boyutlara gelirse, evlilik neden olmasın, olur tabii ki! Ben de yuva kurmak isterim. Aradaki yaş farkına bakmam.

- Aşkın olduğu yerde seks vazgeçilmez bir unsurdur. Peki cinsellik hakkında ne söyleyeceksin?

‘Yarın aşk yaşarsam, cinsellik nasıl olur?’ boyutunda hiçbir zaman bakmadım olaya. Ayrıca cinsellik şart değil.

- Olur mu canım, cinsellik de çok önemli!

O gözle, yani sevişmek anlamında bakmıyorum ki şu an olaya! Genç, yakışıklı birisini gördüğüm zaman da bu gözle bakamam ben. Önce psikolojimi düzeltmem gerek. Birisini çok sevdim, ondan vazgeçene kadar uzun bir dönem geçirdim. Hıncal benim şu an psikoloğum gibi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNANLAR

  Koç Burcu
  21 Mart - 20 Nisan

  Kişisel farkındalığınızı arttıracak, bilgi kazanmanızı sağlayacak, ama bu esnada bütçenize çok fazla zarar vermeyecek şeyler planlamalısınız. Tüm...Koç Burcu - Bugün

  Boğa Burcu
  21 Nisan - 20 Mayıs

  Başarınızı diğerleriyle de kutlayabilirsiniz. Bilgi toplamalı, bilgilerin gerçekliğinden emin olmalı ve başladığınız işleri bitirmelisiniz. Fark yaratmak istiyorsanız,...Boğa Burcu - Bugün

  İkizler Burcu
  21 Mayıs - 20 Haziran

  Evinizde ve özel ilişkilerinizde yapacağınız değişiklikler duygusal anlamda istikararı sağlayabilir. İş birliğine açık olmanız durumunda, evinizi veya yaşadığınız yeri...İkizler Burcu - Bugün

  Yengeç Burcu
  21 Haziran - 22 Temmuz

  Önemli detayları atlamadığınızdan emin olun. İstediğinizi açık açık ortaya koymak işe yarar çözümler üretmenizde size yardım edebilir....Yengeç Burcu - Bugün

  Aslan Burcu
  23 Temmuz - 23 Ağustos

  Duygusal anlamda motive bir gündesiniz. Yanlış nedenlere dayalı değişiklikler yapmak doğru olmayabilir. Olayları doğru değerlendirmeli, daha alçak...Aslan Burcu - Bugün

  Başak Burcu
  24 Ağustos - 23 Eylül

  Sahip olduğunuzdan daha fazla paranız varmış hissine kapılmayın ve aşırı harcamalardan kaçının. Sizi motive eden kişilerle görüşebileceğiniz bir hafta...Başak Burcu - Bugün

  Terazi Burcu
  24 Eylül - 23 Ekim

  Bu hafta sonu, önemli kişisel değişiklikler yapmanız durumunda kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Sizi bekleyen güzel bir gelecek varken lüzumsuz...Terazi Burcu - Bugün

  Akrep Burcu
  24 Ekim - 22 Kasım

  Dış etkilere bağlı duygusal durumlarla uğraşabileceğiniz bir hafta sonundasınız. Bazı kişilerin yapacağı son dakika değişiklikleri sizi asıl uğraşmanız gereken işlerden...Akrep Burcu - Bugün

  Yay Burcu
  23 Kasım - 21 Aralık

  Duyduğunuz her şeye inanmamalısınız. Belli anlaşmalar yapmadan ya da bazı sözler vermeden önce, kendi araştırmanızı bizzat yapmanızda fayda var. Bu hafta sonu, elinize...Yay Burcu - Bugün

  Oğlak Burcu
  22 Aralık - 20 Ocak

  Endişelerinizi dile getirerek olaylara netlik kazandırabilir ve doğru kararlar alabilirsiniz. Eviniz ve ailenizle bağlantılı konularla ilgilenirken daha sorumlu davranmalısınız....Oğlak Burcu - Bugün

  Kova Burcu
  21 Ocak - 18 Şubat

  Çok fazla bilgi paylaşımı size ters şekilde geri dönebilir ve size bazı bedeller ödetebilir. Bu hafta sonu, sevdiğiniz kişilerle ilişkilerinizi...Kova Burcu - Bugün

  Balık Burcu
  19 Şubat - 20 Mart

  Bu hafta sonu, bazı işleri ele alış veya uygulayış biçiminizi ya da bilgi edinme ev haber alma yöntemlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi...Balık Burcu - Bugün