GeriKelebek Herhangi bir iş yapan mankenim diye çıkıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Herhangi bir iş yapan mankenim diye çıkıyor

Herhangi bir iş yapan mankenim diye çıkıyor
refid:6943767 ilişkili resim dosyası

"Ece Sükan Vintage" adlı butikle modacılık yapan Ece Sükan, açıklamalarıyla podyum dünyasında karıştıracak.

Ece Sükan fotoğrafları için tıklayın

Koleksiyoner itinasıyla topladığı vintage aksesuvar ve elbiseleri, Nişantaşı’nda açtığı Ece Sükan Vintage butikte meraklılarına sunan Ece Sükan, podyum dünyasında tartışılacak açıklamalar yaptı:

Herhangi bir iş yapan mankenim diye çıkıyor
 Yeni nesilden manken çıkmıyor. Defile sayısı azaldı, yeni birilerini yetiştirmek için gerekli ortam yok. Çünkü mankenlik kendini bulmak ve zaman isteyen bir meslek. Mankenlikte ne kadar çok kilometre yaparsanız, o kadar kendinizi bulursunuz. Kilometre önemli. Tarzını belirmek için podyuma çok çıkmak gerekiyor. Bu da günümüzde çok sınırlı. Bu nedenlede yeniler kendini gösteremiyor olabilir.

 Sansasyonlarla ekrana çıkmak başlı başına bir olay. Meslek gerçekten dejenere edildi, çok gururla söylenmeyecek hale getirildi. Allah’tan az da olsa ona karşı örnekler var. Ben ve bazı arkadaşlarım gibi. Herhangi bir işi yapan herkes önüne manken sıfatı aldı. Eğer eli yüzü düzgünse ben mankenim diyor. Bu yüzden gazetelerde abuk subuk olaylara karışan mankenler gündeme geldi.  Sonuçta meslek, ürkütücü bir hale geldi.

 Çok sevdiğim tasarımcılarla, çok iyi firmalarla her zaman çalışacağım. Belki üç sene daha çok sevdiğim işleri yaparak devam ederim. Tabii ki dönerci açılışına gitmeyenlerdenim. Bence burada bir ayrım yapılmalı. Dönerci açılışına giden mankense, bizler neyiz.

 Kendi markamın defilesini yaptım yakın zamanlarda. O sırada Cine5’te Kürşat Başar’la bir program yapıyordum. Ama o defile çok zamanımı aldığı için bırıkmak zorunda kaldım. Çünkü ilk kez markamın defilesi olacaktı. Şimdi de yaz sezonunu değerlendiriyorum. Ticarete atılmakta iyi geldi aslında. Hemen şubeler açarım diyemeyeceğim. Şu an için dükkan kendini döndürüyor. Ama büyük bir markanın mağazasında bir köşem olsun istiyorum.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle