GeriKelebek Her şey benim suçum
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Her şey benim suçum

Her şey benim suçum
refid:21362741 ilişkili resim dosyası

Burası geçen hafta yanan Edirne, Kıvılcım Atlı Spor Eğitim Merkezi. Kurtulan tek tayına sarılarak ağlayan Oktay Eken, şimdi çiftliğinde tek başına

Yangın sırasında burada mıydınız?
- Değildim. Her şey 10 dakikada olup bitmiş. Ben geldiğimde her şey bitmişti...

Yangının neden çıktığını düşünüyorsunuz?
- Fareler elektrik kablosunu kemirmiş ve ahırdaki gübreler yanmış olabilir. Ne olursa olsun, her şeyde benim ihmalim var. Ahşap yapıların içinden elektrik kablosu geçirmemek gerekir. Önlem alabilirdim. Vicdanen çok rahatsızım.

O nasıl kurtuldu?
- Akşam “Hadi, sen bu akşam dışarıda kal” deyip anasını ahıra aldım. “Diğerlerini de salsam mı?” diye düşündüm ama sulukları yoktu. Yorgundum; “Boş ver” deyip çıktım. Çıkarmış olsaydım, dünya yansın fark etmezdi. Burada doğan tek at, 2 yaşındaki tayım öksüz ve yetim kaldı. Eskiden yanına kimseyi yaklaştırmazdı. Yangın sırasında bir ahıra bir insanlara koşmuş. Şimdi, gece yarısına kadar yanında kalıyorum. Birbirimize sarılıyoruz.

En azından hayatta kalmış...
- Akşam yatağa yatınca hepsi tek tek gözümün önüne geliyor. Hep başlarını okşayarak ahırdan çıkardım. O akşam boyunları büküktü. Hatta ahıra girmek istemeyenler oldu.

Bundan sonra ne yapacaksınız?
- “Bu tay niye kaldı?” diye düşünüyorum. Onların emaneti... Yoksa çoktan bırakıp giderdim. Çiftliğe gelip, “Allah belanı versin” diye kızan çok. Haklılar. Yeniden başlamaya cesaret edemiyorum.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle