GeriKelebek Hepsi başka kimliğe büründü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hepsi başka kimliğe büründü

Hepsi başka kimliğe büründü
refid:14652273 ilişkili resim dosyası

İlk sayısı mart ayında çıkan 46 dergisinin ikinci sayısı raflardaki yerini aldı. Yaratıcı yönetmenliğini Mehmet Turgut’un yaptığı dergide ünlüler çok farklı halleriyle objektif karşısına geçti.

Frida’ya hayranlık      

46’nın merakla beklenen bölümü ‘Motion Pictures’ın bu ayki konuğu ise Funda Eryiğit oldu. Paul Leduc’un ardından son olarak Julie Taymor’un yönetmenliğinde Hayden Herrera’nın kitabından uyarlanan Frida, Salma Hayek’ten sonra bu kez “Canım Ailem” dizisiyle hayatımıza giren Funda Eryiğit’le yeniden canlandı!

Mehmet Turgut çektiği fotoğraflarla Frida’nın eşsiz tablolarına göndermede bulundu. 
 
Eve gelip yalnız kalmak 

Saadet Işıl Aksoy 46 için bugüne kadar ki en iddialı pozlarını verdi. Sadece pozlarla da kalmadı belki de bugüne kadar ki en ilginç açıklamasını da yaptı. Aksoy, “Seni ne irite eder” sorusuna, “Aslında bu dünyada yaşamak bile başlı başına irite edici bir şey. Her gün bazı şeylere şahit olmak, kendi hayatınla ilgili kendine itiraf edemediğin şeylerin bir noktada yüzüne çarpılması, haberleri izlemek ya da doğum gününü kutlayıp eve gelip yalnız kalmak... Başımıza gelen her şeyin çok irite edici yanları var. Bazı şeyleri değiştiremiyor olmak beni çok üzüyor” yanıtını verdi.

Şekildeki gariplikten dolayı  

46 için Mehmet Turgut’un objektifinin önüne geçen bir diğer isim de Hayko Cepkin’di. Yeni albümü ve duruşu ile ilgili olarak sert açıklamalar Cepkin keskin görünen mizacı ile ilgili şunları söyledi: “Genel olarak öyle düşünüyorlar hakkımda. Bunu yaratan da benim. Bir kalkanım var, benliğimi onun arkasında saklıyorum. O kalkanı görüyorlar ve o kişiye karşı bir fikir ediniyorlar; çok gülmeyen, devamlı evde oturup düşünen, dertli ve agresif. Tüm projenin insanlarda hissettirmesini istediğim duygusu bu.” Cepkin, Marilyn Manson benzetmesinden sonra Lady GaGa’ya benzetilmesiyle ilgili, “Şekildeki gariplikten dolayı mümkün. Marilyn Manson’dan sonra şimdi de Lady Gaga ha! Türkiye’de gözler önünde şekli bozuk tek adamım ve bununla da gurur duyuyorum” diyor.

Olumlu anlamda hastayız

Gürgen Öz, 46 sayfalarında oyunculuğun psikolojik yanlarına değindi ve Mehmet Turgut’a poz verdi. Oyuncuların çoğunun çocukluklarında travmatik bir şeyler yaşadığını dile getiren Gürgen Öz, “Ama bu, oyuncuyu manyak yapmıyor... Olumlu anlamda hastayız, sadece bunu yaratıcılığa çeviriyoruz” diyor.
 
Michael Jackson oldu

46’nın bu sayısında en çok güldüren karelerden biri de Hayrettin Karaoğuz’un Michael Jackson’ın ‘Thriller’ adlı albüm kapağındaki haline bürünmesi. Karaoğuz, fotoğraflailgili şunları söyledi: “Bu albümün kapağına baktığımda fark ettiğim ilk şey Michael’ın elinde bir şey eksik olduğuydu. Sanki o fotoğrafta bir tespih varmış ve sonradan photoshop ile ortadan kaldırılmış... Böyle bir hikaye yarattım kafamda hep. Yarattığım şeyi canlandırmak için de Mehmet Turgut’un kapısını çaldım...”      

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle