GeriKelebek Hayatı dizi oluyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hayatı dizi oluyor

Hayatı dizi oluyor
refid:12838717 ilişkili resim dosyası

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Profesör Doktor Türkan Saylan’ın hayatı dizi oluyor.

 

Eğitim gönüllüsü Saylan’ın hayatını yazan Ayşe Kulin, Milliyet Sanat Dergisi’nin Kasım Sayısı’na verdiği röportajda, “TÜRKAN” isimli kitabının dizi olarak çekileceği bilgisini verdi.

**Bu kitabı yazmaya başladığım duyulur duyulmaz Koliba adlı yapım şirketi beni aradı. Ben, “Çocuklar komik olmayın kitabı daha bitirmedim bile” dedim: “Hiç böyle bir şey yapamam. Bir ikincisi de benim kitabım size bir roman kurgusu vermiyor. Yani buradan bir şey çıkaramazsınız.” Ama çok ısrarcı oldular. Sonra Türkan Hanım’ın oğullarıyla konuştum. Şirketin öncelikle çocuklarıyla anlaşmasını istedim. “Eğer onlar böyle bir konuya sıcak bakarlarsa düşünürüz” dedim. Onlar da sıcak baktılar.


**Şimdi bakın, kamuya mal olmuş kişilerin hayatlarını dizi ya da film yapabiliyorlar biliyorsunuz; kimse ona mani olamaz. Birisi isterse Türkan Hanım’ın hayatını diziye çekebilir. Dolayısıyla böyle bir projenin çocuklarının onayıyla ve benim kitabım üzerinden gitmesi daha sağlıklı olur.

 

** Türkan Hoca'yı oynaması için benim gönlümden Derya Alabora geçiyor. Ben onun oyunculuğunu çok beğenirim. Yalnız onu çok genç buldular. Yaşlılık dönemi de var tabii ve uzun bir zaman tutacak.”

Hayatı dizi oluyor

 

 


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle