GeriHayat Yalnızlığa karşı çok etkili 5 antidote
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yalnızlığa karşı çok etkili 5 antidote

Yalnızlığa karşı çok etkili 5 antidote

‘Yalnızlık Allah’a mahsustur.’ lafı bir yandan çok acıklı diğer yandan da aşırı gerçektir. Sosyal yaratıklar olarak bizler kendimizi ancak diğer insanların gözlerinde görebiliyoruz. Ancak bazen isteyerek ya da istemeyerek yalnız kaldığımız durumlar da olabilir. İşte bu yalnızlığın üstesinden gelmek ya da onu daha keyifli bir hale getirmek için yapabileceğimiz bir dolu şey var.

Bir amacınız olsun

Yalnızlığın üstesinden ancak güçlü duygularla gelebilirsiniz. Bu nedenle yalnız zamanlarınızda kendinize üstesinden gelebileceğiniz bir amaç edinin. Mesela bir hayır kurumunda çalışın ya da yerel bir toplum hizmeti için gönüllü olun. Bu size kendinizi çok iyi hissettirecektir.

Yalnızlığa karşı çok etkili 5 antidote

Spa'ya gidin

Özellikle bitkin ve duygusal olarak da yorgun hissediyorsanız kendinize bir bakım hediye edin ve biraz şımarın. Kendinizi deşarj etmek ve yeniden enerji dolmak için bir gününüzü ya da hafta sonunuzu kendinize ayırın.

Özellikle bitkin ya da duygusal olarak boşaltılmış hissettiğinizde bakım ve şımartmayı hak ediyorsunuz. Kendiniz için dinlenmek ve şarj etmek için bir gün, hafta sonu veya en az bir akşam zamanlayın.

Yalnızlığa karşı çok etkili 5 antidote

Kendinize bir mektup yazın

Hayat her şeye rağmen güzeldir ve sizin en iyi ortağınızdır. Hayatınıza sevdiğiniz şeyleri açıkladığınız bir mektup yazın. Bu size gelecekte neyi iyileştirmek istediğinizi de gösterecektir.

Bir evcil hayvan veya bitkiyle arkadaş olun

Evinize bir arkadaş almayı düşündünüz mü? Eğer kedi ya da kopek besleyemiyorsanız bu bir kaplumbağa ya da balık da olabilir. Başka bir canlıyla bağ kurmak size iyi gelir ve iletişiminizi güçlendirir. Eğer hayvandan yana bir merakınız yoksa bir bitkiyle arkadaşlık kurmayı deneyebilirsiniz.

Yalnızlığa karşı çok etkili 5 antidote

Çevrenizi düzenleyin

Sıkışık ve karmaşa içerisindeki bir ortam sizi daha fazla kaosa iter. Bu nedenle hayatınızı, yani ofisinizi ve evinizi elinizden geldiğince düzenli tutmaya çalışın. 15 dakika bile olsa zamanınızı ortamı düzenlemeye ve etrafı temizlemeye ayırın. Bittiğinde kendinizi çok daha iyi hissettiğinizi farkedeceksiniz.

Yalnızlığa karşı çok etkili 5 antidote


Yorumları Göster
Yorumları Gizle