GeriHayat Yahu bu bizim kaç yıllık ince bellimiz!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  22
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yahu bu bizim kaç yıllık ince bellimiz!

Yahu bu bizim kaç yıllık ince bellimiz!
refid:27731413 ilişkili resim dosyası

Sosyal medya bir süredir, ABD’de bulunan Cardinal Spirits firmasının ‘en iyi viski bardağı’ olarak sunduğu bu ürünü konuşuyor. 'En iyi viski bardağı' olarak sunulan bardak, geleneksel alışkanlığımız çayı içtiğimiz ince bellinin ta kendisi!

ABD’nin Indiana eyaletinde bulunan ve yüksek kalitede votka, cin, viski üretimi yapan Cardinal Spirits adlı firma, 'en iyi viski bardağı' olarak pazarladığı ürünüyle Türkleri güldürdü.
İskoç üreticilerle İskoçya’da yapılan araştırmalar sonucu 'en iyi viski bardağı' sonucuna vardığını söyleyen firmanın önerdiği bardak ince belli çay bardağından başkası değil.

Yahu bu bizim kaç yıllık ince bellimiz

İşte dünyanın en iyi viski bardağı: bildiğimiz ince belli!

Firma ince belliyi; "aromaları iyi saklıyor, alkol ve aromanın iyi dağılmasını sağlıyor ve son olarak hem koklama hem de tadım için iyi bir referans sağlıyor" diye tanımlıyor.
Bardağının tanesinin 25 dolara (yaklaşık 50 TL) satılması da sosyal medyaya sağlam malzeme verdi. İşte birkaç yorum:

İNCE BELLİYİ YEDİRMEYİZ!

Yahu bu bizim kaç yıllık ince bellimiz

Sitenin hediyelik eşyalar bölümünde ince belli 25 dolardan satışa çıkarılmış.

Yahu bu bizim kaç yıllık ince bellimiz

Çay bardağı Papa'nın da Bahçeli'nin de vazgeçilmezi!

** Ne eksantriği ne İskoçya'da senelerce süren araştırması, o ne şema öyle arkadaş. sorsanız zaten söylerdik, david hill mavid hill, bunca salak hikayeye ne lüzum var allaşkına (cap ou pas cap, ekşisözlük)

** Kanımca adam bardak yazıp google'lamış, çay bardağını bulunca netten dönem ödevi bulan çocuklar gibi yok kokusu burdan uçuşuyor alkolü burdan diye firmayı yemiş bi ton dizayn parasını da cukkalamış. (princess sparkle, ekşisözlük)

Yahu bu bizim kaç yıllık ince bellimiz

** 6'lı çay bardağını viski bardağı ayağına 54 dolara (yaklaşık 120 lira) satmaya çalışan sitenin hezeyanı. ince belliyi yedirmeyiz. (diyet yapan panda, ekşisözlük)

** Yüzyıllardır evlerinin salonlarında eski viski şişelerini içlerine çay koyarak saklayan/sergileyen türklere iskoçların tokat gibi cevabı. (turna, ekşisözlük)

** Tahta üzüm kasası üzerinde ince belli çay bardağıyla rakı içenlere selam olsun. (kemal akalın, twitter)


Yorumları Göster
Yorumları Gizle