GeriHayat Taşındığınız şehirde arkadaş bulabilmenin 5 yolu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Taşındığınız şehirde arkadaş bulabilmenin 5 yolu

Taşındığınız şehirde arkadaş bulabilmenin 5 yolu

Kendimizi doğup büyüdüğümüz şehirde her zaman oldukça güvende hissederiz ve buradan ayrılmayı da genellikle düşünmeyiz. Ancak hayat bu ya gün gelir şartlar dolayısıyla ya da başka arayışlar nedeniyle şehir değişikliği ve hatta ülke değişikliği yapmak gerekebilir. Bu zor bir süreçtir çünkü çok güvenli alanınızı terk edip kendinize gittiğiniz yerde yeni bir hayat kurmak anlamına gelir. İlk başlarda zorlanacağınız bir deneyim olsa da yeni şehrinizde kurduğunuz iyi ilişkilerle adaptasyonunuz çok daha kolay olacaktır. Bu nedenle en kısa sürede arkadaş edinmenin yollarını bilmek işinize yarar.

İş yerinizdeki insanlara şans verin

İş değişikliği nedeniyle başka bir şehre gittiyseniz yapmanız gerekenler nispeten daha kolaydır. Çünkü iş yeri otomatik olarak size yeni arkadaşlıklar kazandırır. Yapacağınız tek şey gözünüze beğendiğiniz bir arkadaş kestirmek ve onunla iletişime geçmek. Böylece kısa sürede sosyal çevrenizi oluşturmuş olursunuz.

Taşındığınız şehirde arkadaş bulabilmenin 5 yolu

Komşularınızla tanışma etkinliği ayarlayın

Eğer çalışmayacak ve evde zaman geçirecekseniz yapacağınız en iyi şey çevrenizdeki komşuları tanımaktır. Sonuçta komşuluk ölmedi! O halde şöyle mükellef bir sofra hazırlayın ve apartmanınızdaki insanlara tatlı bir davet bırakın. Emin olun herkes gelecektir. Zaten kafanıza uyanlarla daha sıkı fıkı olacaksınız.

Taşındığınız şehirde arkadaş bulabilmenin 5 yolu

Etkinliklere katılın

Etkinlikler arkadaş edinmek için şarttır. Bu nedenle şehrin etkinlik takvimini sıkı takip edin. Mutlaka ama mutlaka her hafta kendinizi zorlayarak da olsa dışarıya çıkın ve dost canlısı olun. İnsanların davetlerini geri çevirmeyin ve onlara bir şans vermeyi ihmal etmeyin.

Taşındığınız şehirde arkadaş bulabilmenin 5 yolu

Bir hobi edinin

Hobi edinmek hem sizi rahatlatır hem de gittiğiniz kursta yeni insanlarla tanışmanızı sağlar. Bu nedenle ne zamandır yapmak istediğiniz şeyi yapmak için harika bir zaman olabilir. Ortak zevkleri paylaştığınız insanlarla aynı ortamda olmak arkadaş edinmek için de iyi olabilir.

Taşındığınız şehirde arkadaş bulabilmenin 5 yolu

Sosyalleşin

Sosyalleşmek arkadaş edinmenin en önemli şartıdır. Eve arkadaş sipariş edemeyeceğinize göre sizin dışarıya çıkmanız gerekir. Bu nedenle birileri sizi bir yere davet ettiğinde mutlaka davete katılın ve bu davetlerde yeni insanlarla tanışın. Mutlaka kafanıza göre birini bulacaksınız.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle