Serdar Ortaç: Beni kısa zannediyorlar ama yerin altında bir o kadarım

“Bu başlık da ne?” demeyin, bu yeni bir Serdar Ortaç özlü sözü. Yeni albümü ‘Yüzüme Konuş/Çek Elini Kalbimden’i piyasaya süren şarkıcı, bu tip cevherlerle dolu 10 parçayla yaza damga vurmaya hazırlanıyor. Bu vesileyle Ortaç’la buluştuk. MS hastalığı, kumar bağımlılığı, çapkınlığı, evliliği ve kendisine yöneltilen nefret dair her şeyi konuştuk.

Hakan GENCE
30.05.2015 - 01:52 | Son Güncelleme :

Bir yıl önce haberdar olduğumuz MS rahatsızlığınızla başlayayım. Nasıl yüzleştiniz?
6 Haziran’da evlendim. 7 Haziran’da hastaneye düştüm. Nikâhın ertesi günü balayı yerine hastanedeydim.

O gecenin heyecanı mı tetikledi?
Hayır asla! MS atağının ne zaman geleceği belli olmaz. Düğün zaten eşin dostun eğlensin diye yapılır. Benim için de öyle bir geceydi. Amacımız ertesi gün balayı için Karayipler’e gitmekti. Sabah yataktan kalkmaya çalıştım ama kalkamadım. Ardından kortizon tedavisine başladım. Serum aldım. Bir daha atak geçirmedim.

Hastalığı ilk duyduğunuzda ne hissettiniz?
“Neden ben?” dedim “Sahnedeki zıpır zıpır çocuğa ne oldu?” diye düşündüm. Doktorum “Bu dakikadan sonra evin yansa arkanı dönüp bakma, hiçbir şeyi kafana takma” dedi. Demek 20 sene boyunca her şeyi ben kafaya taktım. Şimdi MS beni kafaya takıyor.

Stresten arınmayı başardınız mı?
Koy rahvan gitsin, yine de döner dünya diyorum.

Hayatta neler değişti?
Asla spor yapmazdım. Şimdi her gün bir saat bisiklete binip pilates yapıyorum. Kickbox’a başladım. Ayrıca bir lokma bile ekmek ve hamur işi yemiyorum.

Kendinizle hesaplaştınız mı?
İsyan etmedim. Bu, ceza da ödül de olabilir diye yaklaştım. Tabii kötü bir hastalık. Bazen elim ayağım tutmuyor. Her an atak gelebilir korkusuyla yaşıyorum. Ömür boyu geçmeyecek ve ilacı bulunmamış hastalıklardan. Ama Türkiye’de 55 bin MS hastası var. Yine de şanslıyım. Beterin beteri var.

Düşündürme çabam yok

Şarkı sözü yazmak garip bir iş. Şiir gibi değil. İçinde ansiklopedik bilgi arama. “Seni çöpe atacağım poşete yazık” yerine “benim için bir hiçsin” desem... Aynı etkiyi verir mi? Tabii şarkılarım kafiyeli olacak. Düşündürmek için şarkı yazmıyorum. O zaman politikacı olurdum. Eğlendirmek için şarkı yazıyorum.

NEREDE HATAM VAR, BULAMIYORUM

Serdar Ortaç: Beni kısa zannediyorlar ama yerin altında bir o kadarım

Şimdi sağlığınız nasıl?
Artık hastalığa alıştım onu sevmeyi öğrendim. Bu ömür boyu geçmeyecek. Her an atak gelebilir, elim ayağım tutmayabilir. Akşam yastığın altına elini koyarsın uyuşur ya o bende ömür boyu devam edecek. İki ayağım elim her zaman uyuşuk kalacak. Bunlar MS’in etkisi.

Karayip seyahati beklerken hastane odalarına düşen Chloe bu duruma ne dedi?
O her huyumu, yaşımı kabullendi. Gerçi asla yaşım gibi hissetmiyorum. İçimde 25 yaşımda bir genç var. Ayrıca onun da başına bir şey gelse dizinin dibinden ayrılmazdım.

Hastalık aşk hayatınızı nasıl etkiledi?
Ülkede MS’li olan 55 bin kişinin yüzde 90’ının çocuğu var. Yani ana baba olmaya engeli yok.

Hastanede olduğunuz dönem paylaştığınız fotoğrafların altına hakaret mesajları yazanlar oldu. Sizden ne istediler?
Sevenin de sevmeyenin de olacak... Ama beni bazılarının neden sevmediklerini bilmiyorum. Acaba kıskançlık duyulan bir adam mıyım? “Neden onun var benim yok mu” diyorlar? Yoksa negatif hallerim mi var? Agresif miyim? Gerçekten sebeplerini öğrenmek istiyorum. Üşenmeyip lütfen bana yazsınlar... Nerede bir hatam var ben bulamıyorum.

Ebru'ya karşı basiretim bağlandı

Ebru Gündeş’le hiç konuşmuyoruz. Ama konuşmayı isterim. Çok üzülüyorum. Hata benim. Ona çok vefasızlık ettim. Kocasının başına bir sürü şey geldiğinde basiretim bağlandı, hastaydım; bir telefon açıp geçmiş olsun bile demedim. Maalesef böyle vefasızlıklarım var. Sevmediğim bir huyum. Ama hastalığım, bunu törpülemem gerektiğini öğretti.

KUMAR SAYILMAZSA AT YARIŞI OYNAYACAĞIM

Serdar Ortaç: Beni kısa zannediyorlar ama yerin altında bir o kadarım

Sürekli dönen kumar hikâyesine gelelim...
Herkes kumarbaz olduğumu söylüyor.

Değil misiniz?
Ben de kumar oynadım. Para kaybettim. Ama şimdi karım çok izin vermiyor. Akşam Kıbrıs’a konserden bir saat önce gönderiyor. Sabah 4 uçağıyla geri dönüyorum. Kumarhaneye inmeye vakit yok. Eğer kumar sayılmazsa at yarışı oynayacağım.

İlla bir şey oynayacaksınız yani...
Piyango, toto, loto, iddia kumar değil. Ama casino’da makinenin başında bir tuşa basmak kumar. Madem öyle ben de yasal olanları oynayacağım.

Son dönemde büyük para kaybettiğiniz doğru mu?
Asla doğru değil. Yakın zamanda değil ama yıllar önce kayıplarım oldu. Babam 69 yaşında vefat etti. 300 kişilik fabrikası vardı. Yanına tek tespihini alıp götürdü. Parayı nereye koyacağız?

1.69 BOYUNDA BİR PİGMEYİM

Bir yıldır evlisiniz. Hayat nasıl değişti?
Herkese evliliği tavsiye ediyorum. Hayat arkadaşını buluyorsun. Canının yarısı oluyor. Kendini sevmekten vazgeçiyorsun. Egoların bitiyor. Yatağını, odanı, mutfağı yani her şeyi paylaşıyorsun.

Evde maço musunuz?
Masaya yumruğunu vuran erkek tipi modeline girmiyorum. 40 milyon erkek varsa 20 milyonu Kanuni gibi dolaşıyor. Ben öyle değilim.

Gelelim boy farkına...
Ne yapayım boy farkını değiştiremem. Karım 1.80 boyunda, 20 santim de topuklu giyiyor. E ben 1.69 boyunda bir pigmeyim. “Spor ayakkabı giy” diyorum ama kadınlar topukluya bayılıyor. Madem beni pigme gibi yanında dolaştıracaksın dedim “beni çok kısa zannediyorlar yerin altında bir o kadarım” diye şarkı yazdım. Gerçi kompleks olmuyor. Yanlarında derya gibi kadınlar olan ne kısa boylu adamlar var.

Serdar Ortaç: Beni kısa zannediyorlar ama yerin altında bir o kadarım
‘Balım’ şarkısını karıma yazdım. Ara sıra bazı şeylerini kıskanırdım. Şarkıda da “Kimse sana canım cicim balım demesin, kıskanırım seni başka biri sevmesin” diyorum.

Eşinizin hamile olduğu doğru mu?
Hayır. Keşke yarın baba olsam. Dede olacak yaşta çocuk sahibi olmak istemem ama karım 23 yaşında. Chloe’nin hazır olmasını bekliyorum.

Müslüman olmayı düşünüyor mu?
Geleneklerimizi öğrendi. Bir Müslümanın nelere tahammül edip nelere edemeyeceğini biliyor. İnsanların nefsine hakaret edecek davranışlardan kaçınıyor.

Peki oyunculuk yaparken öpüşme sahnelerine karışır mısınız?
Ben izin vermem. O da oynamaz.

Boşanıyorlar haberlerinin aslı var mı?
Boşanmıyoruz. Bu haberlere gülerek bakıyoruz ve akşam birbirimize daha sıkı sarılıyoruz.

Evlilik hayranları etkiliyor mu?
Bence etkiliyor. İnsanlar sevdikleri adamı paylaşmak istemiyor. “Tüh ben buradayken neden evlendin” diyenler olmuştur. Ama bir o kadar da saygı duyuyorlardır.

20 SENE ÖNCEMİN BİR DAKİKASINI BİLE İSTEMEM

Serdar Ortaç: Beni kısa zannediyorlar ama yerin altında bir o kadarım

Kadınlara olan düşkünlüğünüz bitti mi...
İçi seni, dışı beni yakar. Kimse içeride ne olduğunu bilmez. Çok gezip tozduğum için kadın düşkünü gibi görünmüş olabilirim ama asla değil. Eğer öyle olsaydım neden evleneyim.

Peki minibüs dolusu kadınla yapılan gece kulübü turlarına ne diyorsunuz?
Minibüse doldurulan kadınlar falan artık umurum değil. Hiçbirini özlemiyorum. Karımla evimde film seyretmek bana ömür boyu yeter. Gözüm artık ondan başkasını görmüyor. Dünyanın hiçbir kulu, hiçbir kadın benim karımdan değerli olamaz. Eşimin bana verdiği mutluluğu başkasından alacağımı sanmıyorum. Zaten evlenmeden önce de büyük bir şov dünyası kimliğim yoktu. O ben değildim. Bir de gençtim tabii.

Şimdi o hayatı geri ister misiniz?
20 sene öncemin bir dakikasını bile istemem. Karımla sakin hayatımı tercih ederim.

Siz bu işlere çok mu erken başladınız? Milli olduğunuzda 10 yaşınızda olduğunuz bile söylenir...
Asla öyle bir şey yok. Her Türk genci gibi bir yaşantım vardı. Zaten karımdan öncesini sildim.

Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNANLAR

  Koç Burcu
  21 Mart - 20 Nisan

  Kişisel farkındalığınızı arttıracak, bilgi kazanmanızı sağlayacak, ama bu esnada bütçenize çok fazla zarar vermeyecek şeyler planlamalısınız. Tüm...Koç Burcu - Bugün

  Boğa Burcu
  21 Nisan - 20 Mayıs

  Başarınızı diğerleriyle de kutlayabilirsiniz. Bilgi toplamalı, bilgilerin gerçekliğinden emin olmalı ve başladığınız işleri bitirmelisiniz. Fark yaratmak istiyorsanız,...Boğa Burcu - Bugün

  İkizler Burcu
  21 Mayıs - 20 Haziran

  Evinizde ve özel ilişkilerinizde yapacağınız değişiklikler duygusal anlamda istikararı sağlayabilir. İş birliğine açık olmanız durumunda, evinizi veya yaşadığınız yeri...İkizler Burcu - Bugün

  Yengeç Burcu
  21 Haziran - 22 Temmuz

  Önemli detayları atlamadığınızdan emin olun. İstediğinizi açık açık ortaya koymak işe yarar çözümler üretmenizde size yardım edebilir....Yengeç Burcu - Bugün

  Aslan Burcu
  23 Temmuz - 23 Ağustos

  Duygusal anlamda motive bir gündesiniz. Yanlış nedenlere dayalı değişiklikler yapmak doğru olmayabilir. Olayları doğru değerlendirmeli, daha alçak...Aslan Burcu - Bugün

  Başak Burcu
  24 Ağustos - 23 Eylül

  Sahip olduğunuzdan daha fazla paranız varmış hissine kapılmayın ve aşırı harcamalardan kaçının. Sizi motive eden kişilerle görüşebileceğiniz bir hafta...Başak Burcu - Bugün

  Terazi Burcu
  24 Eylül - 23 Ekim

  Bu hafta sonu, önemli kişisel değişiklikler yapmanız durumunda kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Sizi bekleyen güzel bir gelecek varken lüzumsuz...Terazi Burcu - Bugün

  Akrep Burcu
  24 Ekim - 22 Kasım

  Dış etkilere bağlı duygusal durumlarla uğraşabileceğiniz bir hafta sonundasınız. Bazı kişilerin yapacağı son dakika değişiklikleri sizi asıl uğraşmanız gereken işlerden...Akrep Burcu - Bugün

  Yay Burcu
  23 Kasım - 21 Aralık

  Duyduğunuz her şeye inanmamalısınız. Belli anlaşmalar yapmadan ya da bazı sözler vermeden önce, kendi araştırmanızı bizzat yapmanızda fayda var. Bu hafta sonu, elinize...Yay Burcu - Bugün

  Oğlak Burcu
  22 Aralık - 20 Ocak

  Endişelerinizi dile getirerek olaylara netlik kazandırabilir ve doğru kararlar alabilirsiniz. Eviniz ve ailenizle bağlantılı konularla ilgilenirken daha sorumlu davranmalısınız....Oğlak Burcu - Bugün

  Kova Burcu
  21 Ocak - 18 Şubat

  Çok fazla bilgi paylaşımı size ters şekilde geri dönebilir ve size bazı bedeller ödetebilir. Bu hafta sonu, sevdiğiniz kişilerle ilişkilerinizi...Kova Burcu - Bugün

  Balık Burcu
  19 Şubat - 20 Mart

  Bu hafta sonu, bazı işleri ele alış veya uygulayış biçiminizi ya da bilgi edinme ev haber alma yöntemlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi...Balık Burcu - Bugün