GeriHayat Sarp Levendoğlu kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sarp Levendoğlu kimdir?

Sarp Levendoğlu kimdir?

Son olarak Ne Münasebet dizisinde başrol ile ekranlara gelen yakışıklı oyuncu Sarp Levendoğlu şimdilerde yeni sinema filmi ‘Deliormanlı’ ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Oyunculuğundaki başarısı ile olduğu kadar yakışıklılığı ve kişiliği ile de dikkat çeken Sarp Levendoğlu kimdir. Ünlü oyuncu hakkında detaylı bilgiler haberimizde…

Ortaokula kadar Ankara'da yaşayan Sarp Levendoğlu, ardından ailesiyle birlikte İstanbul'a yerleşir. İstanbul'da Saint Beniot Lisesi’ne kayıt olan Sarp Levendoğlu, buradaki eğitimini tamamlar.

Lise yıllarından itibaren yakın olarak oyunculukla ilgilenen Sarp Levendoğlu, tiyatroya başladı. Lisede bir çok tiyatroda yer alan Sarp Levendoğlu, liseyi bitirdikten sonra Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne kayıt oldu. Fakat bölümünden memnun olmayan Sarp Levendoğlu, Kültür Üniversitesi oyunculuk bölümüne girmiş ve burada eğitimini tamamlamıştır.

Mustafa Altıokların yeğeni olan Sarp Levendoğlu, ilk olarak Gece Gündüz dizisinde rol almıştır. Ardından Emret Komutanım dizisiyle büyük bir çıkış yakalamıştır.

Mor Menekşeler ve Lise Defteri gibi dizilerde rol alan Sarp Levendoğlu, en büyük çıkışını Küçük Ağa dizisinde canlandırdığı Ali karakteriyle yakalamıştır.

1981 yılında Ankara’da dünyaya gelen Sarp Levendoğlu ortaokulu Ankara’da bitirir ve İstanbul’a gelir. Burada Saint Beniot Lisesinden mezun olan Sarp Levendoğlu Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümüne girse de eğitim öğretim hayatı Kültür Üniversitesi oyunculuk bölümünde bitti. Mustafa Altıoklar’ın yeğeni olan Levendoğlu oyunculuğa ise 6 yaşında adım attı. Lise Defteri, O Şimdi Asker gibi yapıtlarda rol alan Sarp Levendoğlu aynı zamanda Mor Menekşeler, Küçük Ağa, Gece Gündüz, Emret Komutanım gibi dizilerde de rol almıştır.

Sarp Levendoğlu kimdir

Sarp Levendoğlu Boyu 1.95 olan 1982 tarihinde Başkent’te hayata gözlerini açan bir oyuncudur.Ortaokul’u bitirene kadar Ankara’da kaldı ve ardındanda Lise öğrenimini İstanbul’da sürdürdü.İstanbul’da Karaköy’de bulunan Saint Benoit Lisesine gitti.Lise’den mezun olduktan sonra ilk baş Bilgi Üniversitesi Görsel iletişim bölümümü kazandı ama daha sonra bıraktı ve Kültür Üniversitesi Oyunculuk bölümüne başlayıp bitirdi.

Oyuncu olarak ekranlarda bulunması cok küçük yaşlardayken olmuştur.6 Yaşındayken Trt ekranlarında dizide oynamıştır.Yıllar sonra ise Mustafa Altıoklar’ın yönetmiş olduğu O Şimdi Asker adındaki filmde oynadı.Bunun ardından Lise Defteri isimli dizide başrol oyunculuk yaptı.Lise Defteri dizisinden sonra Emret Komutanım dizişinle çıkışını sürdürdü.Emret Komutanım adındaki dizide toplam Seksen bölüm oynamıştır.

Ünlü oyuncu Dizi oyunculuğunun yanı sıra yönetmenlik kabiliyeti ve bilgisi beceriside vardır.Bu nedenle Gece Gündüz adındaki dizide yönetmen olarak bulunmuştur.

Sarp Levendoğlu Oynadığı Diziler ve Filmler

2002 – O Şimdi Asker

2003 – Lise Defteri(Mehmet)

2004 – Çınaraltı(İbrahim)

2005 – Emret Komutanım         (Üsteğmen Levent)

2007 – Zeliha’nın Gözleri(Rehan)

2009 – Altın Kızlar

2010 – Kirli Beyaz(Yekta)

2011 – Mor Menekşeler

2013 – Böyle Bitmesin (Serkan)

2014 – Küçük Ağa (Ali)

2015 – Ne Münasebet(Demir)


Yorumları Göster
Yorumları Gizle