GeriHayat Mutlu sabahlar yaşamanızı sağlayacak 5 yöntem
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mutlu sabahlar yaşamanızı sağlayacak 5 yöntem

Mutlu sabahlar yaşamanızı sağlayacak 5 yöntem

Aslında vücudumuz sabahları iyi ve dinlenmiş olarak uyanmaya ayarlıdır. Doğal olarak dinlenmiş vücut da mutlu olacaktır. Ancak yaşadığımız stresli hayat bu ayarları bozar ve uyku bozuklukları, kötü alışkanlıklar, psikolojik rahatsızlıklar gibi nedenlerle mutlu sabahlar aranılan şeyler haline gelir. Neyse ki bunun önüne geçmenin bazı yöntemleri bulunuyor. Siz de bu yöntemleri uygulayarak mutlu sabahlara sahip olabilirsiniz.

Öncelikle iyi uyuyun

Sabahları iyi uyanmak istiyorsanız iyi uyumanız gereklidir. Uyku tüm vücudun ve beynin dinlenme ve yenilenme dilimidir. Bu nedenle bunun gerçekleşebilmesi için de sağlıklı bir uyku şarttır. Siz de geceleri uykuya dalmadan 30 dakika önce yatağa girin ve hiç bir elektronik aletle temas etmeden uykuya kanalize olun. Böylece çok daha kolay uykuya dalacak ve güzel bir uyku uyuyacaksınız.

Mutlu sabahlar yaşamanızı sağlayacak 5 yöntem

Hayatınızdaki güzelliklerin farkına varın

Bize verilen nefes aldığımız her gün güzel bir hediye. Öncelikle sabahları mutlu olmak için bu bile geçerli bir neden. Ancak siz altına daha başka nedenler de sıralayabilirsiniz. Sahip olduklarınız ya da niyetleriniz, planlarınız hepsi sizin mutlu bir sabaha uyanmanız için geçerli nedenler.

Mutlu sabahlar yaşamanızı sağlayacak 5 yöntem

Bol bol su için

Sabahları uyanmak için de mutlu olmak için de en geçerli yöntemlerden biri su içmektir. Su içtiğinizde hem metabolizmanız çalışmaya başlar hem de gerekli olan oksijen vücuduna girmiş olur. Bu nedenle uyanıp tuvalete gittikten sonra şöyle güzel bir bardak su için ve birer saat arayla su içmeye devam edin. Ne kadar enerjik hissettiğinizi fark edeceksiniz.

Mutlu sabahlar yaşamanızı sağlayacak 5 yöntem

Gerinin ve esneyin

Sabah uyanır uyanmak kendinizi yormak yerine şöyle çocukluğunuzdaki gibi iyice bir gerinin. Bu kaslarınızı açar ve sizi güne hazırlar. Ayrıca size güzel duygular hissettireceğinden endorfin salgılamanızı da sağlayacaktır. Gerinip kalktıktan sonra da bir kaç esneme hareketi yaparsanız dünyanın en pamuk insanı siz olabilirsiniz.

Mutlu sabahlar yaşamanızı sağlayacak 5 yöntem

Kafanızı temizleyin

Eğer yoğun bir sabah programınız varsa gece yatmadan önce sabah yapacağınız bir kaç şeyi tamamlayıp öyle yatın. Çantanızı düzenlemek, kıyafetlerinizi hazırlamak gibi basit hareketler bile daha sakin bir sabah yaşamanızı sağlar ve stres düzeyinizi düşürür. Siz de sabah uyanıp düzenli bir şekilde hazırlanıp, kendinize sıcak bir şeyler içmek için zaman ayırmış olursunuz.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle