GeriHayat Miss Turkey 2016 güzelleri Buse İskenderoğlu,Damla Figan, Tansu Sıla Çakır kendilerini anlattılar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Miss Turkey 2016 güzelleri Buse İskenderoğlu,Damla Figan, Tansu Sıla Çakır kendilerini anlattılar

Miss Turkey 2016 güzelleri Buse İskenderoğlu,Damla Figan, Tansu Sıla Çakır kendilerini anlattılar

Binlerce başvuru arasından önce ilk 20’ye kaldılar, sonra da Miss Turkey 2016’nın birinci, ikinci ve üçüncüsü oldular. Artık onların dönemi başlıyor. Kliplerde, dizilerde, reklamlarda, billboard’larda onları görmeye hazır olun. Herkes isimlerini öğrendi, simalarına aşina ama haklarında çok az şey biliniyor. Kendilerini ilk kez Hürriyet Pazar’a anlattılar.

Yarışmadan önce kamptan yaptığımız haberdeki favorilerimiz yine dereceye girdi: Ben güzelden anlarım! 

Türkiye Güzeli Buse İskenderoğlu (19) 

Sevgilim zaten kıskançtı, yarışmayı kazandıktan sonra artık hiç önünü alamıyorum

◊ Yalova doğumluyum. Henüz 2 yaşımda 1999 depremine yakalandım. Evimiz yıkıldı, çok yakın aile dostlarımızı kaybettik. Ardından Bursa’ya taşındık ve hâlâ orada yaşıyoruz. Annem ve babam ben küçükken ayrıldı. Annem ikinci bir evlilik yaptı. O eşi artık benim babam gibi oldu. Öz babamla görüşmüyorum. Yarışmadan sonra bir mesaj attı sadece, ben de koşmadım tabii.

Miss Turkey 2016 güzelleri Buse İskenderoğlu,Damla Figan, Tansu Sıla Çakır kendilerini anlattılar


◊ Asosyal bir çocuktum. Eve misafir bile gelse beni rahatsız ederdi. Ama sonradan bir açıldım, bir daha kapatamadılar. Sıcakkanlı ve arkadaş canlısı bir kızım. İnsanları tanıyıp onları dinlemeyi seviyorum. En nefret ettiğim şey yalnız kalmak.
◊ Boyum 1.81. Uzun olduğum için hep dikkat çekerdim. Yaşıtım erkekler yanımda çocuğum gibi kalırdı. Çevremdekiler “Mutlaka güzellik yarışmasına katıl, derlerdi. Bundan sonra oyunculuk ve modellik kariyeri yapmak istiyorum. Hayalimde Murat Yıldırım’la oynamak var. Bir yandan da Anadolu Üniversitesi’nde halkla ilişkiler okuyorum.
◊ İlk aşkımı 18 yaşımda yaşadım ve hâlâ birlikteyiz. 29 yaşında. Zaten kıskanç bir adamdı, yarışmayı kazandıktan sonra artık bu duygusunun önünü hiç alamıyorum. Ama kariyer önemli. Kadın kendi parasını kazanmalı. Siyaseti takip ediyorum ama siyaset hakkında konuşmayı sevmiyorum. Zayıf noktam kadın hakları. ‘Kadın evinde otursun’ ya da ‘İlişkide erkeğin sözü geçer’ gibi tavırlardan nefret
ediyorum.
◊ Burnumla ilgili yarışmadan sonra kötü yorumlar geldi. “Burnun bile senden daha birinci”, “Bu birinci olduysa seneye ben de katılayım” diye yazanları bile gördüm. Kadınlar kadınlara karşı daha da acımasız. Evet, burnumun büyük olduğunu biliyorum ve o özgüveni gösterip katıldım. Oturduğu yerden yorum yazanlar, buyursun kendileri katılsınlar. Estetik yaptırmayı da düşünmüyorum.
◊ Hep topuklu giyen kızlardan oldum. Uzun bacaklı kızlara topuklu ayakkabı daha çok yakışıyor. Kendimde en çok bacaklarımı beğeniyorum. 1 metre 15 santim uzunluğunda.

◊ Ne okuyor?
Bilimkurgu ve aşk romanlarını seviyorum. En son Orhan Pamuk’un ‘Kırmızı Saçlı Kadın’ını okudum.
◊ Ne dinliyor?
‘Oscar and the Wolf’ favorim. Her konserlerine gittim.
◊ Ne izliyor?
Bilimkurgu seviyorum. ‘Interstaller’ ve ‘Yüzüklerin Efendisi’ serileri favorim.

Türkiye Üçüncü Güzeli Damla Figan (21)  
Hayalim gazeteci olmak ya da televizyona haber programı hazırlamak. O yüzden seni kıskanıyorum. 

◊ Ne okuyor?
Distopik romanları seviyorum. Edebiyatta yeni eserler bana biraz boş geliyor, o yüzden eski romanlar tercihim.
◊ Ne dinliyor?
Rock’n roll bir kızım. Rock dinlemekten sıkılmıyorum.
◊ Ne izliyor?
Ingrid Bergman en sevdiğim oyuncu. Yönetmenlerden Zeki Demirkubuz favorim. Hayalim Halit Ergenç’le karşılıklı rol almak.

Miss Turkey 2016 güzelleri Buse İskenderoğlu,Damla Figan, Tansu Sıla Çakır kendilerini anlattılar


◊ Balıkesirliyim, Erzincan’da doğdum. Babam uzman çavuş olduğu için sürekli şehir değiştirdik. Lise bitene kadar 13 farklı okula gittim. İnsanların çocukluk arkadaşları olur ama benim olamadı. Bunun yanında farklı kültürü görmek insanlarla daha çabuk iletişim kurmamı ve rahat olmamı sağladı. Şu an Ankara’da yaşıyoruz. Hacettepe’de Amerikan kültürü ve edebiyatı son sınıfta okuyorum. ◊ Türk kültürü ve Amerikan kültürünü kıyasladığımda aslında aramızda büyük uçurumlar yok. Kadın yazarları üzerinden edebiyatlarına bakınca orada da kadın sorunları var. Ama tabii bize göre daha çok yol almış durumdalar. ◊ Sosyal medya fenomenlerini takip etmek yerine haberleri takip etmeyi tercih ediyorum. Kadın sorunları benim en ilgilendiğim şeylerden. İleriye gitmemiz gerekirken geriye mi gidiyoruz acaba? ◊ Lisedeyken çok sivilceliydim. Ergenlikte anneme “Artık güzel olmak istiyorum” diye dert yanardım. Annem de beni “Çirkin ördek yavrum” diye sever; “Bir gün büyüyüp kuğu olacaksın” derdi. Sanırım dediği oldu. ◊ Üç senedir birlikte olduğum bir erkek arkadaşım var. 22 yaşında okulda tanıştık. Yarışmada dereceye girmem onu rahatsız etmedi, hatta benden bile çok sevindi. Özgüveni yüksek bir adam ve bana destek oluyor. ◊ Çocukluktan beri hayalim gazeteci olmak ya da televizyona haber programı hazırlamak. O yüzden seni kıskanıyorum. Ekranda Nazlı Öztarhan, Nevşin Mengü en beğendiğim isimler. Tabii ileride oyunculuk da düşünüyorum. 

Türkiye İkinci Güzeli Tansu Sıla Çakır (21)

Buradan Çetin Tekindor’a çağrıda bulunuyorum: Onunla oynamak istiyorum

Selanik göçmeniyim. İstanbul’da doğdum, annem belediyede çalışıyordu, babam da memur emeklisi. Bir ablam var. Hep inek tabir edilen öğrencilerdendim. Şimdi Bilgi Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik üçüncü sınıf öğrencisiyim. Psikoloji yan dalı da yapıyorum

Miss Turkey 2016 güzelleri Buse İskenderoğlu,Damla Figan, Tansu Sıla Çakır kendilerini anlattılar

. ◊ Hep sakin biri oldum. Çocukluk yıllarımdan bile anlatacak eğlenceli bir anım yok. Parklarda falan oynamaz, bisiklete binmeyi bilmezdim. Bu halim hiç değişmedi. Hâlâ bütün arkadaşlarım eğlenirken ben bir köşede kitap okuyorum. 

◊ 10 yıl sonra geçmişe dönüp baktığımda “Bunu keşke yaşasaydım” dememek için yarışmaya katıldım. Çok iddialı değildim. Hatta 250 kişiye kaldığımız seçmelerde oradaki kızları görünce “Anne hepsi çok güzel, geri dönelim, ben seçilmem” dedim.  Ama ikinci oldum. Çok mutluyum! Herkes burnumu estetik sanıyor ama değil. Hep Latin kızlarına benzetildim. Sizin kamp ziyaretiniz ve haberinizden sonra Penelope Cruz benzetmeleri başladı. Sosyal medyada bol bol fotoğraflarımızı yan yana koyup paylaştılar. Türkiye’den de Bergüzar Korel, Tuba Büyüküstün gibi isimlere benzetenler oluyor. 

◊ Oyunculuk ve modellik hep istediğim işlerdi. Güzellik yarışması bunun için iyi bir adım oldu. Kıvanç Tatlıtuğ ile oynamak istiyorum. Ve buradan Çetin Tekindor’a çağrıda bulunuyorum: Onunla oynamak da benim hayalim

. ◊ Üç yıldır süren bir ilişkim var. 28 yaşında ve tekstille ilgileniyor. Hiç kıskanç bir adam değil. Hatta tam aksine destekliyor.

 ◊ Türkiye’de yaşananları çok önemsiyorum. Okulda da son olarak Suriyeli çocuk göçmenlerle ilgili çalışmalarımız oldu. Türkçe-Arapça sözlükler çıkardık. Kadına şiddete karşı da çalışmalarımız var. Kadın olmak zor! En son otobüste saldırıya uğrayan kadını hepimiz gördük. Ama korkmamamız gerekiyor ki bu yaşanan olaylar son bulsun. 

Ne okuyor?Psikoloji okumak bana zevk veriyor. En son ‘Büyüleyici Bağırsak’ isimli kitabı okudum. 

◊ Ne dinliyor? Yabancı müzikle pek aram yok. Türkçe pop seviyorum.

◊ Ne izliyor? ‘Game of Thrones’ hayranıyım. ‘The Night Of’u seviyorum... ‘Akıl Oyunları’, izlemekten sıkılmayacağım tek film.

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle