GeriHayat Mark Zuckerberg'in bitmeyen tadilatı komşuları bezdirdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mark Zuckerberg'in bitmeyen tadilatı komşuları bezdirdi

Mark Zuckerberg'in bitmeyen tadilatı komşuları bezdirdi
refid:27275284 ilişkili resim dosyası

Facebook kurucu ortaklarından Mark Zuckerberg'in San Francisco'daki yeni villası 17 aydır tadilatta. Haftanın yedi günü çalışan kamyonlar ve tadilat gürültüsü yüzünden site sakinleri evlerinde oturamaz hale geldi.

Mark Zuckerberg'in eşiyle birlikte önümüzdeki sonbahar taşınmayı planladığı San Francisco'daki ev, satın alındığı günden beri ciddi bir tadilattan geçiyor. Zuckerberg'in geçen yılın başında 6 milyon dolara satın aldığı ev, 720 bin dolara baştan aşağı yenileniyor. 1920'li yıllardan kalma tarihi villanın bulunduğu sokak, 17 aydır kum, çimento ve çeşitli inşaat malzemeleriyle dolu. Aynı muhitte yaşayan komşular da bu gürültü ve karmaşadan çok şikayetçi.

Mark Zuckerbergin bitmeyen tadilatı komşuları bezdirdi

SOKAĞA FİBEROPTİK KABLO DÖŞETTİ
San Francisco Chronicle dergisinin haberine göre 40-50 işçi son 17 aydır haftanın her günü bu evde çalışıyor. İşçilerin ve kamyonların gürültüsü komşuları bu muhitte oturamaz hale getirdi. O kadar ki Mark, evinin bulunduğu sokağın kaldırımlarını söktürüp fiber optik kablo bile döşetmiş!

Mark Zuckerbergin bitmeyen tadilatı komşuları bezdirdi

PARK YERLERİNİ İŞGAL EDİYOR
İşçilerin uzun saatler çalışması park problemi de yaratıyor. Kamyonlar 4-5 park yerini gasp ettiği için komşuların arabaları açıkta kalıyor. Aynı bölgede yaşayan Trafton Bean, işçilerin en azından birkaç park yerini boşaltmalarını talep ettiğinde, "Mark Zuckerberg için çalışıyoruz. Buralar bize ait" cevabını aldığını söylüyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle