GeriHayat Kendinizi iyi hissettirecek 5 beden dili hareketi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kendinizi iyi hissettirecek 5 beden dili hareketi

Kendinizi iyi hissettirecek 5 beden dili hareketi

Hepimiz güven arayışında varlıklarız. Kendimizden başlayarak çevremizdeki insanlara da güvenmeye çalışırız. Bu güveni ise çoğunlukla beden diliyle karşı taraftan alırız ya da onlara veririz. Dolayısıyla beden dilinizin ne anlattığı son derce önemlidir. İlişkilerinizde de belirleyici bir faktördür. O halde karşı tarafa olumlu mesajlar verebileceğiniz vücut dili hareketlerine bir bakalım.

Yüzünüzde hep bir gülümseme olsun

Kimse yüzü asık ve kaşları çatık biriyle iletişim kurmak istemez. Gülümsemeniz karşı tarafa sizinle ilgili çok şey anlatır. Gülümsemek karşı taraf için mutlu olduğun ve ona güvendiğin anlamına gelir. Bu nedenle davetkar bir gülümsemeyle insanlara ulaşılabilir olduğunuzu anlatabilirsiniz.

Kendinizi iyi hissettirecek 5 beden dili hareketi

Sırtınızı düz tutun, karnınızı içeri çekin ve göğüsteki nefesi boşaltın

Askerlerin neden dik ve dümdüz durduklarını hatırlayın. Çoğu zaman sokakta yürürken nasıl göründüğümüzü düşünmeyiz bile. Ancak duruş karşı tarafa bir çok mesaj verebilir. Örneğin, omuzları içe dönük yürüyen insanlar genelde kendine güvensiz ve korkak olarak algılanır. Hızlı yürüyenler sabırsız ve dikkatsizdir. Bu nedenle sırtınızı düz bir konuma getirip, dik bir şekilde yürüyün. Ancak aşırıya da kaçmayın. Cool görüneyim derken robot gibi görünebilirsiniz.

Kendinizi iyi hissettirecek 5 beden dili hareketi

Çok hızlı konuşmayın

Motor gibi konuşmaktan kaçının. Çok hızlı konuşmak karşı tarafın kafasını karıştırır ve söyledikleriniz hakkında çok fazla düşünmediğinizi düşündürebilir. Bu nedenle sabit ama monoton olmayan bir tempoda konuşmaya çalışın. Arada durum ve nefes alın. Bu duraklama karşı tarafta düşünceli ve akıllıca konuştuğunuz izlenimi yaratır.

Kendinizi iyi hissettirecek 5 beden dili hareketi

Ellerinizi kullanın

Bu özellikle erkekler için önemli bir bilgidir. Kadınlar ellerini kullanan erkekleri dinlemeyi daha çok severler. Onlara güven sinyalleri göndermenin en iyi yolu ellerini kullanarak konuşmaktır. Siz de iletişiminize bu hareketleri nasıl ekleyeceğiniz üzerine çalışın. Belirli kelimeleri ve ifadeleri vurgulamak için ellerinizi kullanmaktan çekinmeyin.

Kendinizi iyi hissettirecek 5 beden dili hareketi

Nasıl göründüğünüzü sorun

Çok güvendiğiniz bir arkadaşınızdan sizin dürüstçe taklidinizi yapmanızı isteyin. Bu başkalarının sizi nasıl gördüğüne dair size ipuçları verebilir. Karşı taraftan nasıl göründüğünüzü bilir, buna göre beden dilinizi düzenleyebilirsiniz.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle