GeriHayat İşinizden ayrılmanız gerektiğine dair 4 kuvvetli işaret
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşinizden ayrılmanız gerektiğine dair 4 kuvvetli işaret

İşinizden ayrılmanız gerektiğine dair 4 kuvvetli işaret

Bir süredir işinizle ilgili bir problem varmış gibi hissediyorsunuz ama alternatiflerden de korkuyorsunuz. Merak etmeyin işinden sıkılmış herkes sizinle aynı duyguyu paylaşıyor. Eğer performansınızı ne olursa olsun yükseltemiyorsanız ve tatilden biraz dinlenmeye hiçbir şey size iyi gelmemeye başladıysa belki de gerçekten iş değiştirmenin vakti gelmiştir. Hala ikna değilseniz aşağıdaki işaretleri takip edebilirsiniz.

İşiniz sizi hasta etmeye başladıysa

Psikoloji gariptir. Siz istediğiniz kadar kendinizi zorlamaya çalışın, beyniniz bir süre sonra istemediğiniz bir şeye karşı fiziksel olarak da sizi yıpratmaya başlar. Buna yüksek stres de dahil olmak üzere bir çok durumla size anlatmaya çalışır. Eğer siz de bir süredir hastalıktan kafanızı kaldıramıyorsanız, habire hastalık izniyle eve dönmek zorunda kalıyorsanız belki de işinizle ilgili gerçekten ciddi problemleriniz vardır. Bunu daha fazla uzatmayın ve sağlığınız için kendinize itiraf edin.

İşinizden ayrılmanız gerektiğine dair 4 kuvvetli işaret

Yükselmeyi bir hayal gibi görmeye başladıysanız.

Hepimizin olmasa da çoğumuzun amacı yaptığımız işte yükselmektir. Bunun için gecemizi gündüzümüze katar ve üzerimize ekstra iş yükü alırız. Ancak baktınız ki bu iş yerinde bir yere yükseleceğiniz yok ve uzun süre aynı mevkide kalacaksınız, o halde iş değişikliğini düşünmeye başlayabilirsiniz. Çünkü bir süre sonra emeklerinizin karşılığını alamamak sizi zaten yoracak ve başka bir iş aramaya başlayacaksınız. Bu nedenle eğer böyle bir plan görmüyorsanız yeni opsiyonlar bakmaya başlamak kariyeriniz için en doğru adım olacaktır.

İşinizden ayrılmanız gerektiğine dair 4 kuvvetli işaret

İşinize karşı tutkunuzu yitirdiyseniz.

Özellikle yaratıcılık ve azim isteyen bir iş dalında çalışıyorsanız işinize olan tutkunuz son derece önemlidir. Yaptığınız işte zevk aldığınızda daha iyisini yapabilir ve ilerleme kaydedebilirsiniz. Ancak bu tutkunun azaldığını hissediyor ve hatta tutkudan öte itici bir güç hissetmeye başladıysanız bu işi bırakmanın en kuvvetli işaretlerinden biridir. Çünkü tutkunuz olmadan üretemezsiniz ve üretemezseniz de mutsuz olursunuz. Mutsuzluk sizi başarısızlığa, başarısızlık da mutsuzluğa iter ve bu döngüye girmek hoş değildir.

İşinizden ayrılmanız gerektiğine dair 4 kuvvetli işaret

Farklı bir iş yapmak hep kafanızın bir köşesindeyse

Sadece çalıştığınız işten değil yaptığınız meslekten de sıkılmış olabilirsiniz. Eğer aklınızın köşesinde hep başka bir iş yatıyorsa ve kendinizi hep o işi yaparken hayal ediyorsanız belki de daha büyük bir değişikliğe ihtiyacınız vardır. Bu değişikliği yapmaktan çekinmeyin ve daha büyük bir dönüşüm için fırsatları değerlendirmeye, çalışma yapmaya başlayın. Çünkü aklınızda o iş varken bu yaptığınız işte mutlu olmanız her zaman çok zor olacaktır. Denemekten korkmayın.

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle