GeriHayat Her kız çocuğunun babasına duyduğu 5 muhteşem duygu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Her kız çocuğunun babasına duyduğu 5 muhteşem duygu

Her kız çocuğunun babasına duyduğu 5 muhteşem duygu

Kız çocukları için her baba bir kahramandır. Güven duygusundan erkekler hakkındaki düşüncelerine her türlü deneyimi ilk önce babalarından öğrenirler. Babalar kız çocuklarının kadın olma sürecindeki en önemli erkek modellerdir. Onları her şeyleriyle severler.

EN GÜÇLÜ BENİM BABAM!

Babalar kız çocuklarının ilk süper kahramanlarıdır. Her kız çocuğu babasının ne olursa olsun arkasında durup, onu tüm zorluklara ve kötülüklere karşı koruyacağını bilir. Bu öyle bir güven duygusudur ki hiçbir kız çocuğuna babasından başka kimse bu duyguyu bu derece güçlü hissettiremez.

Her kız çocuğunun babasına duyduğu 5 muhteşem duygu

ARAMIZDA GİZLİ BİR BAĞ VAR

Kız çocukları ve babalar arasında dile dökülmemiş bir bağ vardır. Anneyle kurulan yakın temas özellikle toplumumuzda babayla kurulamasa da gizliden gizliye her kız babasına her baba da kızına derinden bağlıdır. Bu bağ garip bir şekilde uzaktan uzağa derinleşir, büyür ve sağlamlaşır. Babalar kızlarıyla çok konuşmasa da kızlar bunu hisseder.

Her kız çocuğunun babasına duyduğu 5 muhteşem duygu

BENİ SORGUSUZ SEVEN TEK ERKEK

Kız çocukları karşı cinsle ilk iletişimlerini babalarıyla kurduklarından ondan aldıkları sevgiyi zamanla diğer erkeklerden de beklerler. Ancak zaman gösterir ki hiçbir erkek bir kızı babası kadar sevip, kollayamaz. Sadece bir baba kızını her türlü özelliği, eksiği, fazlasıyla tam olarak sevebilir. Kız çocukları ilerleyen zamanlarda bunun farkına varır ve babasına bir kez daha hayran olur.

Her kız çocuğunun babasına duyduğu 5 muhteşem duygu

ONA LAYIK BİR ÇOCUK OLMALIYIM

Her kız çocuğu babasına hayrandır. Bu nedenle çoğu neredeyse tüm hayatını onun gözüne girmek ve ona layık bir çocuk olmaya çalışmakla geçirir. Aynı zamanda babalar kızlarının ilk otorite örneği olduklarından gelişimleri süresince otoriteyle olan ilişkilerini de bu ilişki belirler. Bu nedenle takdir edilen bir çocuk olmak son derece önemlidir. Kız çocuklarıyla babaları arasında erkek çocuklar gibi otorite kavgası yaşanmaz. Ortada daha yumuşak bir ilişki vardır.

Her kız çocuğunun babasına duyduğu 5 muhteşem duygu

ASLINDA KALBİ ÇOK YUMUŞAK…

Babaların çoğu öğretilmişlikler ve toplum baskısıyla kız çocuklarına gerekli ilgiyi sevgiyi toplum içerisinde göstermekten çekinir. Ancak kız çocukları garip bir şekilde içsel olarak bu sevgiyi ve gizli ilgiyi derinden hissederler. Babalarının katı görüntüsü altında ne kadar yumuşak bir kalpleri olduğunu zamanla keşfeder ve ortaya çıkarmak için de daha rahat adımlar atarlar. İşte baba kız olmanın tadı ise asıl bundan sonra başlar. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle