GeriHayat Grinin Elli Tonu'na protestolu gala
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Grinin Elli Tonu'na protestolu gala

Grinin Elli Tonu'na protestolu gala
refid:28195047 ilişkili resim dosyası

Tartışılan kitap Grinin Elli Tonu'nun dün akşam Londra’da gerçekleşen galası, aile içi şiddete karşı kampanyacıların protestosuna sahne oldu.

Aynı adlı kitaptan sinemaya uyarlanan ve uzun zamandır merakla beklenen Grinin Elli Tonu filminin galası dün akşam İngiltere’nin başkenti Londra’da yapıldı.

Galada aile içi şiddet ve cinsel istismara karşı olan bir grup kadın, kırmızı halının bulunduğu yerde filmin başrol oyuncusu için "50 shades is domestic abuse" (Aile içi şiddetin 50 tonu) yazılı bir pankart çıkardı.

Grinin Elli Tonuna protestolu gala
'

Filmin yönetmeni Sam Taylor-Johnson ise Independent gazetesine aile içi şiddete karşı kampanyacıların protestolarına karşı kendi filmini savunarak yargılamadan önce filmi izlemeleri gerektiğini söyledi.

Film, sadomazoşist bir erkeğin genç bir kadını fantazileri için kullandığı gerekçesiyle kadın hakları ve kadına cinsel istismara karşı olan savunuculardan büyük eleştiri alıyor.

Bugün vizyona giren filmin gelirinin, İngiltere'de 14 Şubat Sevgililer Günü'ne denk gelen haftasonu bilet gişelerinde 100 milyon doları aşması bekleniyor.

Hollywood Reporter gazetesine göre EL James’in romanı sadece ABD’den 60 milyon dolardan fazla uluslararası ise 50 milyon dolar kazandı. Dünya genelinde 100 milyondan fazla satan kitap

50’den fazla dile çevrildi. Kitap, İngiltere’de sadece 11 hafta içinde bir milyondan fazla basılarak bütün zamanların en hızlı satan romanı oldu.

Grinin Elli Tonuna protestolu gala

'Reddetmenin elli tonu'

Grinin Elli Tonu, Grey isimli genç ve yakışıklı bir milyoner ile naïf üniversite öğrencisi Anastasia arasındaki tutku ve heyecan dolu aşk ilişkisini anlatıyor.

LONDRA İTFAİYESİ’NDEN
'FANTAZİDE AŞIRIYA KAÇMAYIN' UYARISI

Filmin gösterime girmesi yüzünden Londra itfaiyesi acil yardım çağrılarında büyük artış olabileceğini söyledi.

İtfaiye yetkilileri, cinsel ilişki sırasında taktıkları kelepçe ya da halkalardan kurtulamayan çiftlerden yoğun çağrı gelmesini beklerken bugüne kadar Londra’da nisan ayından bu yana 393 benzer olaya rastlandığı açıklandı.

Çiftleri "sağduyulu davranmaya" çağıran itfaiye yetkilileri, her gün birden fazla yüz kızartıcı duruma müdahale etmek zorunda kaldıklarını belirtti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle