GeriHayat Görkemli gala
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Görkemli gala

Görkemli gala

Anabilim Anadolu Lisesi Müzikal Tiyatro Topluluğu, Türk tiyatrosunun en önemli klasiklerinden biri olan “Lüküs Hayat” müzikali ile ünlü sunucu-spiker Emre Tilev’in sunumuyla kalabalık bir izleyici karşısında muhteşem bir performans sergiledi.

 “Lüküs Hayat” oyununun galasına sanat dünyasından Betül Arım, Yasemin Hadivent ve Halis Bayraktaroğlu gibi çok sayıda ünlü isim katıldı. Star Haber Genel Yayın Yönetmeni Nazlı Çelik adına plaketi Star TV haber ekibinden Canan Girgin’e verildi. Galaya katılamayıp öğrencilere video mesajı gönderen Türk tiyatrosunun duayenlerinden Lüküs Hayat’ın yönetmeni Haldun Dormen, Rıza karakterini canlandıran Zihni Göktay ve Funda Postacı izleyicilere duygusal anlar yaşattı.

Görkemli gala


Lüküs Hayat oyununun Rıza karakteri ile İBB Şehir Tiyatroları 34. Genç Günler Ergün Işıldar Liseler arası Tiyatro Festivali’nde En İyi Erkek Öğrenci Ödülü’nü alan Cemroz Yıldırım’ı tebrik eden Göktay, senelerce kendi canlandırdığı karakterin genç oyuncu tarafından ödül almış olmasıyla duyduğu mutluluğu dile getirdi.
Keyifli anlara sahne olan oyunun sonunda Anabilim Eğitim Kurumları İcra Kurulu Başkanı Serkan Kılıç ve İcra Kurulu Üyesi Seda Zeynep Aytaçlı tarafından konuklara plaketleri takdim edildi.

 ÖNEMLİ KLASİKLERDEN

İlk olarak Cumhuriyet’in 10. yılında kutlamalar için sahnelenen eser, Türk toplumunun batı ile yüzleşmesi ve bu çerçevede yaşanan olayları konu alıyor. Küçük hırsızlıklarla geçinen “Rıza” ile “Fıstık”ın bir zengin evine girince kendilerini kıyafet balosunda bulmasıyla başlayan oyun, ikilinin içine düştüğü bu yeni ortamla birlikte halktan insanların durumunu komik olaylarla anlatıyor.

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle