GeriHayat Çizgi filmlere bakışınızı değiştirecek 4 garip bilgi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çizgi filmlere bakışınızı değiştirecek 4 garip bilgi

 Çizgi filmlere bakışınızı değiştirecek 4 garip bilgi

Çocukluğumuzun en güzel anılarının başında sıcak evimizde, elimizde devasa bir sandviçle merakla izlediğimiz çizgi filmler bulunuyor. Şimdi bile jenerik şarkılarını duyduğumuzda garip bir iç kabarması yaşamamızı sağlayan bu çizgi filmlerin bazılarıyla ilgili çok ilginç komplo teorileri var. Merak ediyorsanız bir göz atın.

1- Pamuk Prenses

Disney'in yarattığı en ünlü kraliyet üyesi Pamuk Prenses'i hepimiz biliriz. Ormanın uzak bir köşesinde 7 cüce dostuyla kötü kalpli bir cadıdan saklanan ve beyaz atlı prensini bekleyen bu prenses hakkındaki iddialar yenilir yutulur gibi değil. Bir teoriye göre aslında cüceler yoklar. Uykucu, sakin, neşeli ve diğerleri aslında prensesin ruh halleri ve bu hallerini sağlayan şey de prensesin uyuşturucu bağımlılığı. Ormanın içinde uyuşturucuyu nereden buluyor ki derseniz de cevabımız kötü kalpli cadıya çıkıyor. Çok fazla Hollywood filmi izlemenin yan etkilerinden bir olsa gerek diyoruz ve diğer teorimize geçiyoruz.

Çizgi filmlere bakışınızı değiştirecek 4 garip bilgi

2- Çakmaktaşlar

'Yaba daba du' diyerek izlediğimiz Çakmaktaşlar her ne kadar normal bir tarih öncesi çağ ailesi olsa da bazılarımız böyle düşünmüyor. Hikayenin aslında kıyametten sonra geçtiğine inanan ve yok olan insanlardan geriye kalanların tekrardan tarih öncesindeki gibi yaşadıklarını savunanlar var. Bu inanışın ortaya çıkmasında Çakmaktaşların arabalarının, su sistemlerinin, okullarının ve saatlerinin olması ama hepsinin ilkel teknolojilere sahip olmaları gösteriliyor. Peki ama dinozorlar ne olacak, onlar da tekrardan mı ortaya çıkıyor. Biz bu teoriye pek inanmadık.

Çizgi filmlere bakışınızı değiştirecek 4 garip bilgi


3- Garfield

Garfield'ı herkes sever. Sevimli, sürekli yemek yiyen ve ev sahibini delirten normal bir kedi gibi görünse de bir teoriye göre Garfield aslında sokaklarda yaşayan aç ve susuz bir pisicik. O kadar yalnız ve aç ki bir evde yaşadığını, bir sahibi olduğunu ve en iyi arkadaşının bir köpek olduğunu sanacak kadar halisünasyonlar görebiliyor. Bu bilgiden sonra kapınızın önüne su ve mama koymayı unutmayınız lütfen.

Çizgi filmlere bakışınızı değiştirecek 4 garip bilgi

4- Şirinler

Diğerleri kadar mantıklı olmasa da Şirinler için de bir teori var. Şirinlerin sürekli kollektif hareket etmelerinden ve beraber çalışmalarından yola çıkarak onların Naziler olduğunu söyleyenler var. Ayrıca birbirlerine selam verirken Naziler gibi sağ ellerini havaya kaldırmaları da bu teoriyi güçlendiriyor. Ayrıca şapkalarından yola çıkarak ırkçı Ku Klux Klan'ın bir yansıması olduklarını söyleyenler bile var. Biz diyoruz ki Şirinleri rahat bırakın.

Çizgi filmlere bakışınızı değiştirecek 4 garip bilgi


Yorumları Göster
Yorumları Gizle