GeriHayat Bu filmde bir saçmalık var dedirten 5 senaryo boşluğu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu filmde bir saçmalık var dedirten 5 senaryo boşluğu

 Bu filmde bir saçmalık var dedirten 5 senaryo boşluğu

Film izlerken birden içinize bir kurt düştüğü oluyor mu hiç? Bu da nereden çıktı ya da ne zaman oldu ki bu gibi elinizi bir anda patlamış mısırdan alıp başınıza götüren bu boşluk hissini çoğumuz yaşamışızdır. Özellikle popüler filmlerde olursa tadından yenmeyen bu senaryo boşluklarını araştırdık. Nedeni çok basit bir daha bu filmleri izlerken canınız sıkılmasın istedik.

1- Ocean's Eleven

Temelde bir kasa ve oraya giren çantaların şekillendirdiği filmi izlerken yakışıklı ve güzel insanların büyüsüyle, akıp giden aksiyonla karşık bir mutluluk hissi ve heyecan yaşıyor olabilirsiniz. Ama içi broşürlerle dolu olduğu ortaya çıkan ve polisi yanıltan o çantanın en başta kasaya nasıl girdiği bir türlü cevaba kavuşmuyor. Gerçi bu soruyu da soran çok olmadı herhalde.

Bu filmde bir saçmalık var dedirten 5 senaryo boşluğu

2- Batman Begins

Bölümün psikopatı Ra's Al Gul Gotham'ı yok etmek için zehirli toksinleri şehrin suyuna katmak gibi zor bir yol seçer. Bu zehrin ortaya çıkması için şehrin tüm suyunu buharlaştırması gerekmektedir. Batman'in dünyasında kolay gibi görünen bir işlem olsa da şehrin suyunu buharlaştırmak için kullanılan mikrodalga yayıcının insanları da yok etmesi gerekmez mi? Niye derseniz bizler yüzde 70'i su olan bir organizma türüyüz deriz. Bir soru işareti bırakabildik mi zihninize acaba?

Bu filmde bir saçmalık var dedirten 5 senaryo boşluğu

3- Terminator 1

Serinin ilk filminde Terminator Connor ailesini bulup, yok etmek üzere gelecekten gönderilir. Terminator'ün elinde sadece isimler vardır ve haliyle ne kadar Connor varsa öldürürse amacına ulaşacağını düşünür. Gelgelelim kahramanımız John Connor'da bu bilgiye sahip yani yapması gereken tek şey gelecekten birini yollayıp babasına bir zahmet ismini değiştirmesini söylemek olabilirdi. Neticede Terminator 'I will be back' diye diye bütün şehirde başıboş bir şekilde dolaşabilirdi.

Bu filmde bir saçmalık var dedirten 5 senaryo boşluğu

4- Git Başımdan

Bu filmdeki boşluk aslında bütün Hollywood macera-komedi filmlerinde karşımıza çıkıyor. Robert Downey Jr. ve Zach Galifianakis bir şekilde uçağı kaçırırlar ve ülkeyi baştan başa arabayla geçmek zorunda kalırlar ve olaylar gelişir. Her şey bir kahkaha ve aksiyon tufanı içinde giderken Zach, Robert'i bacağından vurur ve bu halde Robert'in eşinin doğum yaptığı hastaneye kan revan içinde gelebilirler. Amerika'yı bilen bilir. Yaralı bir bacak ve kan lekeli kıyafetlerle pek fazla hareket şansı olmaz diye düşünüyoruz. Ama Hollywood yıldızıysanız yollar açılıyordur herhalde.

Bu filmde bir saçmalık var dedirten 5 senaryo boşluğu

5- Interstellar

Film zaten çok çetrefilli ve uzay- zaman gibi kavramlarla çok ilgili değilseniz anlamak büyük sıkıntı. Ama kısaca şöyle diyebiliriz. Dünyada artık yaşam sona ermek üzeredir ve başka galaksilerde dünya benzeri bir yer bulmak ve gıda üreterek insan türünün devamını sağlamak zorunluluğu ortaya çıkar. Bunun için Oscar ödüllü iki kişi seçilir. Olaylar gelişir, karadeliklerden geçilir, yeni  gezegenler bulunur, gemiler patlar, canlar yanar. Hepsi iyi güzel ama filmin sonunda şöyle bir soru kalabilir aklınızda. Başka gezegenlerde gıda üretecek teknolojimiz ve isteğimiz var ise bu dünyayı neden terkediyoruz? Bunca zahmete değer miydi?

Bu filmde bir saçmalık var dedirten 5 senaryo boşluğu


Yorumları Göster
Yorumları Gizle