GeriHayat Basit yaşamanın ömrünüze ömür katacak 5 getirisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Basit yaşamanın ömrünüze ömür katacak 5 getirisi

Basit yaşamanın ömrünüze ömür katacak 5 getirisi

Hayat size çok karmaşık ve çözülmesi gereken problemlerle dolu gibi gelebilir. Oysa karmaşık değildir. Aldığımız kararlar, seçimlerimiz ve yaşam şeklimiz hayatımızı karmaşık hale getirir. Bu durum ise bize stres, hastalık, psikolojik rahatsızlıklar olarak geri döner. O halde siz de basit yaşayın ve bu basit hayatın size getirdiklerinin keyfini çıkarın.

GÜNLÜK RUTİNLERİNİZİ BASİTE ALIN

Hayatta kalabilmek için çok basit ihtiyaçlarınız vardır. Bunların en önemli ikisi uyumak ve beslenmektir. Siz de bu iki basit kuralı hakkını vererek yerine getirin. Uzmanlar uykunun önemini anlata anlata bir hal olmuşken bu sözleri ciddiye almayı deneyin ve iyi bir uyku çekmeyi ihmal etmeyin. Yapmanız gereken tek şey, gereken vakitte yatakta olup güzel güzel uyumak.

Diğer basit kuralımız ise yeme düzeni edinmek. Sabah, öğle ve akşam saatini geçirmeden yemek yemeye ve bunu yaparken de hafif ve sağlıklı yiyeceklerle beslenmeye önem verin. İşte basit yaşamın iki en önemli kuralının size getirisi: Sağlıklı bir beden.

Basit yaşamanın ömrünüze ömür katacak 5 getirisi

KARŞILAYABİLECEĞİNİZ KADARINI EDİNİN

İnsanız ve tam bu nedenle isteklerimiz fazla. Ancak nefsimizi köreltmek, daha doğrusu bunu öğrenmek durumundayız. Fazlasını istemek ve üstüne fazlasını elde etmek için kendi üzerinde baskı kurmak eninde sonunda sorun çıkarır. Fazla harcama yapmak, borçlanmak, elindekinden fazlasını harcamak ve elde edemeyeceğiniz şeyler için kendinizi yormak psikolojizini yıpratır. Oysa basit yaşamın kuralını uygulayıp sadece elinizdekiyle yapabileceklerinize odaklanırsanız beklediğinizden çok daha fazlasını kazanırsınız. Basit olun, matematiğiniz dört işlemden ibaret olsun, kafanız yorulmasın.

Basit yaşamanın ömrünüze ömür katacak 5 getirisi

OLAYLAR KARŞISISINDA GERÇEKLERE ODAKLANIN

Hayatta karşınıza hiç beklemediğiniz olaylar çıkmış olabilir. Hayatın ilginç tarafı da bu zaten. Siz böyle durumlarla karşılaştığınızda olayları daha da dallandırıp budaklandırmak yerine basitleştirin. Başınıza gelen şeyin saf gerçeklerine odaklanın ve çözümü de bu gerçeklere göre bulun. Aksi takdirde olayın dramasından çıkamaz ve kolayca atlatacağınız bir süreci daha karmaşık bir hale getirirsiniz. Bu da hem zamanınızı çalar hem de sağlığınızı bozar. Basit düşünün, göreceksiniz ki çözüm de çok basit.

Basit yaşamanın ömrünüze ömür katacak 5 getirisi

MUTLULUĞU UZAKLARDA ARAMAYIN

Hayal kurmak güzeldir ve bizi insan yapan özelliklerimizden biridir. Ancak bu demek değildir ki o hayale ulaşana kadar yaşadığımız hiçbir şeyin bir anlamı yok. Mutluluğu uzak yerlerde ve ulaşamayacağınız insanlarda aramak yerine sadece yakınınıza bakın. Çünkü muhtemelen hemen başınızın ucunda sizi bekliyor olacak. Mutluluk elde edilmesi çok zor bir şey gibi dursa da aslında ayrıntılarda gizli olan en basit duygudur. Basit düşünürseniz onu bulmanız çok daha kolay olur. 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle