GeriHayat Amaçlarınıza ulaşmak için takip etmeniz gereken 5 yol
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Amaçlarınıza ulaşmak için takip etmeniz gereken 5 yol

Amaçlarınıza ulaşmak için takip etmeniz gereken 5 yol

Şimdiye kadar yarıda bıraktığınız kaç düşünceniz var? Eğer bir amaç uğrunda hayatınızı nasıl şekillendireceğinizi bilmiyor ve çok kolay pes ediyorsanız belki de amaca ulaşılacak yollardan neyi takip edeceğinizi çok iyi bilmediğinizdendir. Eğer disiplinli bir şekilde bir amaca yoğunlaşırsanız onu mutlaka gerçekleştirirsiniz. O halde gelin bir amacı gerçekleştirirken ihtiyacımız olan şeylere bir bakalım.

Kendinize ve istediğiniz şeye inanın

İnanmak başarmanın yarısıdır. Kadim öğretilerden, dini inanç sistemlerine kadar her yerde söylenen şey budur. İstediğiniz şey için dua etmek, niyetinizi o yöne çevirmek, enerjinizi bu amaca yöneltmek çok önemlidir. Bu nedenle kendinize bu amaca ulaşabileceğinize dair inanın ve sonrasında da amacınızın gerçekleşebileceğine dair bir inanç taşıyın. Bu inanç en önemli başlangıç noktasıdır.

Amaçlarınıza ulaşmak için takip etmeniz gereken 5 yol

Bir plan yapın

Tabii ki inanırsak olur ama hiçbir şey yapmazsak nasıl olacak? Bu nedenle inancın ardından hareket gereklidir. Kendinize amacınıza ulaşmak için makul bir yol çizin, plan yapın. Planlarınız sizin gerçeklerinizle örtüşen adımlardan oluşmalıdır. Aksi takdirde kendinizi fazla yorarsınız ve amacınıza ulaşmak için enerjiniz çok erken tükenebilir, inancınızı yitirebilirsiniz. Bu nedenle planınızı yaparken titiz davranın.

Amaçlarınıza ulaşmak için takip etmeniz gereken 5 yol

Etrafınızla çok paylaşmayın

Eğer amacınızdan etrafınızda görüp göreceğiniz herkese bahsederseniz bir süre sonra sizin için anlamını yitirecektir. Bir konu hakkında çok konuştuğunuzda sanki o olay gerçekleşmeden tüm heyecanını ya da enerjisini tüketmiş olursunuz. Üstüne etrafa söylemeniz sizing üzerinizde de ekstra bir baskı yaratabilir. Bu nedenle amacınızdan sadece çok yakınlarınızın haberi olsun. Böylece sadece ona odaklanmak konusunda daha başarılı olursunuz ve her kafadan çıkan sesle kafanızı karıştırmazsınız.

Amaçlarınıza ulaşmak için takip etmeniz gereken 5 yol

Gerektiğinde planınızda değişiklikler yapın

Hayat bu, planlar şaşabilir. Ortada hiç hesapta olmayan durumlar çıkabilir. Bu nedenle yeri geldiğinde planlarınızı esnetebileceğinizi unutmayın. Eğer bu esneklik payını vermezseniz üzerinizdeki baskı dolayısıyla ya çok sıkıntıya düşersiniz ya da amacınızdan tamamen vazgeçmek hatasına düşersiniz. Bunun yerine değişebilecek koşullara hazırlıklı olun.

Amaçlarınıza ulaşmak için takip etmeniz gereken 5 yol

Hedefinize kilitlenin ve vazgeçmeyin

Hedefinize kilitlenin. Belki amacınıza belirlediğiniz zamandan çok sonra ulaşacaksınız ama bunun hiç bir önemi yok. Önemli olan günün birinde onu başaracak olmanız. Zorluklar ve sıkıntılar karşısında yılmayın ve kendinizi gerçekleştirin.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle