GeriHayat Akademi'nin 'Özgürsün Cin' tweet'i tepki çekti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Akademi'nin 'Özgürsün Cin' tweet'i tepki çekti

Akademi'nin 'Özgürsün Cin' tweet'i tepki çekti
refid:26998691 ilişkili resim dosyası

Ünlü aktör Robin Williams'ın intihar ederek hayatına son vermesinin ardından, sevilen aktörün ölümüyle ilgili sosyal medyada birçok anma mesajı yayınlandı. Fakat bunların arasında en çok tepki ve dikkat çeken, Akademi (Academy of Motion Picture Arts & Sciences)’nin attığı tweet oldu.

Tweet'te Robin Williams'ın sesiyle hayat verdiği Disney’in animasyon film Aladdin’in "Cini" vardı. Akademi'nin, Cin’in Aleaddin’e sarıldığı bir kareyi yayınlayıp, üzerine "Özgürsün Cin" yazması dünya çapında tepki çekti.

Akademinin Özgürsün Cin tweeti tepki çekti

"İntihar"ın özgürlükle ilişkilendirilmesi ve medyada buna yer verilmesini eleştiren takipçiler, tweet'in amacını aştığını düşünüyor. "Özgürsün Cin" benzetmesine tepki gösterenler, Williams gibi ünlü biri ile ilgili tweet içinde böyle bir ifadenin, intiharı özendirebileceğine dikkat çekiyor.

300 BİN KİŞİ PAYLAŞTI

Yapılan hesaplamalara göre, Akademi'nin bu tweeti 300 bin kişi tarafından retweet edildi ve 210 bin kişi de tweeti "favorit" yaptı; bu da, tweetin en az 69 milyon kişi tarafından görüldüğü anlamına geliyor.

ZELDA SOSYAL MEDYA HESABINI KAPATTI

Williams’ın kızı Zelda da duygularını Twitter üzerinden dile getirmişti. Fakat gelen bazı üzücü mesajlar nedeniyle Zelda sosyal medya hesabını kapatmak durumunda kaldı ve bu kararını şöyle dile getirdi:

"Çok üzgünüm, bunun üstesinden gelmeliyim. Hesabımı uzunca bir süre hatta sonsuza kadar siliyorum, zaman gösterecek. Hoşçakalın."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle