GeriHayat 86 yaşındaki mücevher hırsızı Doris Payne yine yakalandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

86 yaşındaki mücevher hırsızı Doris Payne yine yakalandı

86 yaşındaki mücevher hırsızı Doris Payne yine yakalandı

ABD, Atlanta’da bulunan polis, 86 yaşında defalarca hırsızlıktan tutuklanan Doris Payne’in yine yakalandığını açıkladı. Payne, bir mağazadan 1.995 dolar değerindeki elmas kolyeyi çalarken suçüstü yakalandı.

Payne’in avukatı henüz konu ile ilgili açıklama yapmazken, yetkililer teyzenin geçtiğimiz sene de yine Atlanta’da 700 dolar değerindeki küpeleri çaldığını açıkladı.

Kleptomani hastalığından muzdarip olup olmadığı bilinmeyen Doris Payne, yaklaşık 60 yıldır profesyonel olarak hırsızlık yapıyor. Guardian’ın haberine göre Payne bu konuda 2013’te ‘The Life and Crimes of Doris Payne’ adında bir belgesele konu oldu.

'BIRAKTIM DEDİ AMA BIRAKAMADI' 

86 yaşındaki mücevher hırsızı Doris Payne yine yakalandı

Associated Press’e konuşan Payne, ‘Ben hırsızdım ama artık bu işleri bıraktım’ demişti.

Payne’in sabıkası bu konuda çok kabarık. Defalarca hırsızlıktan yakalanan kadın, hapis yatmasına rağmen bu huyundan hiç vazgeçmedi. Çocukken arkadaşının dükkanında denemesi için verilen saati kolunda unutan, daha sonrasında da bu hata yüzünden hırsızlığı bağımlılığa dönüştüren kadın, 20’lerindeyken hırsızlık yapmaya başladı.

Payne, AP’ye verdiği röportajda şunları demişti: ‘Bir mağazada dolanırken neler olacağını düşünemiyorum. Herhangi birine 10 bin dolar değerinde bir şey gördüğümü söylemiyorum. Bu tip kararlar o anda nasıl göründüğüme ve kendimi nasıl gösterdiğime bağlı olarak değişiyor.’ 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle