GeriKelebek Havada, karada, denizde bu yıl her şey yolunda
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Havada, karada, denizde bu yıl her şey yolunda

Hürriyet’in Geleneksel Turizm Sektörü Yemeği’nde konuşan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, bu yıl turizm sezonunun geçen yıla göre çok daha parlak geçeceğini ve yüzde 25 büyüme beklediklerini söyledi.

Hürriyet Gazetesi’nde, Hürriyet Reklam Grup Başkanı Ayşe Sözeri Cemal’in ev sahipliğinde gerçekleşen Geleneksel Turizm Sektörü Yemeği’nde Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy ve turizm sektörünün liderleri biraraya geldi. 45 civarında acenta temsilcisi, Hürriyet’in özellikle Seyahat ekiyle iç turizmin canlanmasına önemli katkı sağladığını belirterek, acentalarla medyanın turizm için yoğun iletişim içinde olmasının çok yararlı sonuçlar verdiğini vurguladılar. Toplantıda ayrıca Seyahat Gazetesi’nin 12 ay boyunca yayımlanmasının öneminden de sözedildi.

Toplantıda bir konuşma yapan TÜRSAB Başkanı Ulusoy, 2004 turizm sezonunun geçen yıla göre çok daha parlak geçeceğini ve yüzde 25 büyüme beklediklerini söyleyerek şöyle devam etti: ‘Bu sene geçen seneki stresimiz yok. Havada, karada, denizde her şey yolunda gidiyor. İki konuda da ayrıca çok ciddi iyileşme bekliyoruz. Bunlar iç turizmde yüzde 50 büyüme ve Amerikalı turist sayısında ciddi artış...’

GEMİLERİN BURUNLARI TÜRKİYE’YE DÖNDÜ

Rusya, Almanya, Avusturya ve İran pazarlarının çok çok iyi olduğunu belirten Ulusoy, ‘Bütün pazarlar iyi gidiyor. Hükümet kruvaziyer turizmi için çok önemli olan liman ücretlerini yüzde 50 indirdi. Gemilerin burunları tekrar Türk limanlarına döndü, Kuşadası’na, İzmir’e döndü. Ayrıca, ABD’li turistlere uygulanan 100 dolarlık vize de 20 dolara indirildi. Hükümet bu konudaki taleplerimizi bu sezon başlarken tamamlamış oldu’ dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle