GeriKelebek Harry Potter tarikatı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Harry Potter tarikatı

Harry Potter tarikatı
refid:21252783 ilişkili resim dosyası

Son kitabı yayımlanalı beş yıl, son filmi gösterime gireli bir yıl oldu. Ama serüven tutkunlarının Harry Potter sevgisi azalmadı. Chicago’da üçüncüsü düzenlenen LeakyCon buluşması, çılgın köstümlü binlerce hayranı, bir otelde yaratılan Hogwarts evreninde biraraya getirdi

Her şey Britanyalı J. K. Rowling’in çocuklarını oyalamak için hikâyeler uydurmasıyla başladı. Bu serüven, ilk romanın yayımlandığı 1997’den 2007’ye kadar 10 yıl sürdü. Bu sürede yedi kitaplık Harry Potter serisi, 67 dile çevrildi ve dünyada 500 milyon adetten fazla satarak rekorlara imza attı. Kitapların başarısı, Harry Potter’ın sinema dünyasına sıçramasına yol açtı. Harry Potter serisi bugüne kadar sekiz kez beyazperdeye aktarıldı. Sinema aracılığıyla daha da geniş kitlelere ulaştı.

Harry Potter serisi sona ermiş olsa da bugün dünya üzerinde milyonlarca kişi temalı partiler, özel kafeler, ilginç internet siteleri, Harry Potter ve arkadaşlarının hatırasını canlı tutuyor. Bu karakterler ABD’de de büyük ilgi görüyor. Bu ilginin en üst düzeyde yaşandığı yerler LeakyCon adı verilen fan buluşmaları.

FANATİKLERDEN  DEV PARTİ

LeakyCon, ABD’deki Harry Potter hayranlarını biraraya getiren bir etkinlik. 18 yaşından küçükler ailelerinden izin kağıdı alarak katılabiliyor. Sloganı ‘Silahımız Sevgimiz.’ İlki 2009’da düzenlenen buluşmaya her yıl daha fazla sayıda Harry Potter hayranı katılıyor. Bu kapsamda partiler, konserler, kostüm yarışmaları ve edebiyat söyleşileri yapılıyor.
LeakyCon bu yıl da Chicago’daki ünlü bir otelde gerçekleşti. Siyah pelerinleri, cadı şapkaları ve büyü asalarıyla otelin lobisinde konser saatini bekleyen onlarca hayran bir sinema filminden fırlamış gibi görünüyordu. Çoğunluğu kızlardan oluşan bu topluluğun ortak noktası Harry Potter’a Hogwarts’ta yaşamak isteyecek kadar hayran olmaları.
Bu gençler LeakyCon buluşmalarını çok önemsiyor. Bunun sebebini soranlara verdikleri tek bir cevap var: “Kitap okumanın sıkıcı bulunduğu ve küçümsendiği ABD’de Harry Potter sayesinde biz de bir yere aidiz ve daha havalıyız!”

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle