GeriKelebek Hangi meslekler risk altında?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hangi meslekler risk altında?

Hangi meslekler risk altında?
refid:13081010 ilişkili resim dosyası

Bilim adamlarına göre bazı meslek grupları domuz gribi tehlikesine karşı diğer mesleklere göre daha büyük risk altındalar.

Bilim adamları, mesleklere göre domuz gribine yakalanma riskinin de artabileceğini iddia ediyor. Associated Press haber ajansına konuşan uzmanlara göre en büyük risk gruplarında hemşireler ve öğretmenler yer alıyor. Ancak bunun yanında beklenmedik birçok iş daha domuz gribine yakalanma riskinizi artırıyor. İşte özellikle dikkat edilmesi gereken meslekler:

Bakkallar

Bakkal ve süpermarket çalışanları için müşterilerden para almak domuz gribine yakalanma riskinin yükselmesine neden olabilir. Eğer size para veren kişi hastaysa bunun size de bulaşması yüksek bir ihtimal. Çünkü para en büyük mikrop yuvalarından biri sayılıyor. Eğer bir bakkal ya da süpermarkette çalışıyorsanız domuz gribi aşısı olmayı düşünebilirsiniz.

Restoranda çalışanlar

Hastalık birçok kişinin yemek yemesine engel değil. Garsonluk yapıyorsanız, domuz gribine yakalanabilirsiniz. Özellikle fast food restoranlarında çalışanlar paraya çok daha fazla dokunmak zorunda kaldığı için çok daha büyük bir risk taşıyor.

Bankacılar

Müşteri ile yakın temas halinde olan bankacıların domuz gribine yakalanma ihtimali de oldukça yüksek. Hem müşteriden para alacaksınız hem de onlarla el sıkışacaksınız. Masanızın yakınında bir el temizleme jeli bulundurmayı unutmayın. Eğer aşı konusunda şüpheleriniz varsa, domuz gribini uzakta tutmak için başka önlemler alabilirsiniz. Örneğin sık sık elinizi yıkamaz ve bol bol C vitamini almak olabilir.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle