GeriKelebek Halkı kandırmıyoruz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Halkı kandırmıyoruz

Yarışmacı adaylarıyla dalga geçip aşağıladıkları yolunda eleştirilere maruz kalan ‘‘Popstar’’ yarışması jüri üyeleri, suçlamalara yanıt verdi. Ercan Saatçi, Ahmet San, Deniz Seki ve Armağan Çağlayan'dan oluşan jüri, ‘‘Biz halkı kandırmıyoruz, kimseye de hakaret etmiyoruz’’ diyor.

Türkiye'nin yeni starını belirlemek üzere düzenlenen ‘‘Popstar’’ yarışmasının jüri üyeleri, kamuoyundan ve bazı yarışmacılardan gelen ‘‘Adaylarla dalga geçiyor, küçümsüyorlar’’ türündeki eleştirilere yanıt verdi. Jüride yer alan DMC Genel Koordinatörü Ercan Saatçi, şunları söyledi:

‘‘Eleştirilerin halktan geldiğine asla inanmıyorum. Ben miletime son derece duyarlıyım. Asla ve asla kimseye hakaret etmem. En önemlisi halkı kandırmam. Hiçbir jüri üyesi adaylara hakarette bulunmadı. 'Sen hiç aynaya baktın mı?' cümlesi için yapılan eleştiriye gelince. 60 yaşında bir amca geliyor, 'Ben popstar olurum' diyor. Saygı duyulacak bir şey. Hepsini medeni cesaretinden dolayı kutluyorum. Ama 'Ben Türkiye'nin popstarı olurum' deyince ciddiye alamıyorsunuz. Ben de 'Dalga mı geçiyorsunuz, hiç aynaya baktınız mı?' diyorum. Halkı aldatmamak, kimsenin umutlarıyla oynamamak için doğruyu söylüyorum.’’

DALGA GEÇMİYORUZ

Organizatör Ahmet San, yarışmacılarla asla alay etmediklerini, sadece gerçekleri söylediklerini vurguladı:

‘‘Öyle biri geliyor ki, aranılan kriterlere uygun değil. 'Teşekkür ederiz, sen popstar olamazsın' diyoruz. Israrla yetenekli olduğunu söylüyor, gitmiyor, bizimle dalga geçiyor. Oysa biz ona boşu boşuna umut bağlamaması için gerçeği söylüyoruz, adamı sarsıyoruz. Onlara ayna tutuyoruz. Kuşadası'nda şarkı yarışması yapmıyoruz ki.’’

BEN DE YARIŞTIM

Kendisi de bir yarışma sayesinde profesyonel müzik hayatına başlayan Deniz Seki, pek çok kişinin yarışmaya ‘‘cahilce’’ yaklaştığı görüşünde:

‘‘Dil, üslup biraz sert olabilir ama bu da hiçbir yeteneği olmayan kişiye, boşu boşuna hayal kurmaması adına yapılan bir şey. Onların duygularını çok iyi anlıyorum. Ben de yarışmayla geldim.’’

Eleştirilere son yanıtı ise Med Yapım Genel Müdür Yardımcısı Armağan Çağlayan verdi:

‘‘Popstar, Türkiye'de yapılan en demokratik program. Yarışmacı salondan çıktığı zaman bizim hakkımızda ne söylüyorsa yayınlıyoruz. Bir kadın küfür etti, onu bile yayınladık. Ayrıca TV seyircisinin gülmeye hakkı var da, jürinin neden yok. Öyle biri geliyor ki sinirimiz bozuluyor ve biz de gülüyoruz. Dalga geçmiyoruz.’’

DENİZ SEKİ

Bu noktaya bir müzik yarışması sonucunda geldim. Psikolojilerini anlıyorum. Ama müzikle ilgisi olmayan kişiye de bu işe gönül vermemesi, hayal kurmaması için ne hissediyorsak onu söylüyoruz.

ERCAN SAATÇİ

Çok iyi bir şarkıcı değilim. Bunu her zaman söylerim. Ama iyi bir müzik adamı ve yapımcıyım. Halk seyrediyor diye her gelene ‘‘Çok iyisin, ama kusura bakma’’ demek ne kadar inandırıcı olurdu?


ARMAĞAN ÇAĞLAYAN

Karşımıza gelene ‘‘Sen kötüsün, bu işi düşünme’’ diyoruz. Üstelik yüzüne söylüyoruz. Arkasından konuşmuyoruz. Kimseye sert davranmıyoruz. Ben kendi adıma çok rahatım. Kimseyi kandırmadım.

AHMET SAN

Ben 28 yıldır bu işin içindeyim. Karar da veririm, yargılarım da. Çünkü kendi dalımda, kendimi bir otorite olarak görüyorum. Evet yeteneği olmayan insanları eleştiriyoruz ama hakaret etmiyoruz.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle